Praktyczne metody osiągania sukcesu | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.03.2014

Praktyczne metody osiągania sukcesu

Czy zastanawiałeś się w jaki sposób można osiągnąć sukces? Czy można zdobyć fortunę zaczynając od zera? A przecież każdy z nas chce być ważny, podziwiany i doceniany. Należy zrobić wszystko, aby osiągnąć to w życiu. Jak to zrobić? Przeczytaj Praktyczne metody osiągania sukcesu  autorstwa M.R Kopmeyera.

Praktyczne-metody-osiagania-sukcesow

Książka została podzielona na cztery rozdziały. Część pierwsza została zatytułowana zdobywanie fortuny, kolejna część to urzeczywistnianie marzeń, trzeciemu rozdziałowi nadano tytuł źródło inspiracji, natomiast ostatni nosi nazwę .

Autor  prezentuje sukces jako dziedzinę wiedzy, w której panuje wielość zasad, praw etc. Informuje czytelnika o sposobach uzyskania władzy, wzbogacenia się itp. Jego zdaniem, przede wszystkim należy działać. Aby jednak działać, musimy posiadać wiedzę, jak to robić. Jeżeli ją mamy, to w prosty sposób zdobędziemy wszystko, o czym marzymy.

Cztery części wzajemnie się uzupełniają. Kopmeyer w zwięzły sposób omawia każdą radę i wskazówkę. Dokonuje tego w sposób przystępny dla czytelnika, co sprawia, że tekst jest łatwy w odbiorze. Autor używając prostych słów, przekazuje istotne rzeczy.

Podoba mi się, że w książce zaprezentowano mnogość metod osiągania sukcesu. Zabrakło jednak przykładów z życia. Na pewno optymistycznie nastraja wszechobecna prawda, że dane dobro powraca pomnożone oraz , że im bardziej jesteśmy szczęśliwi, tym więcej dajemy dobra innym. To pozytywne myślenie sprawia, że miłe wydarzenia przychodzą częściej, niż się spodziewamy.

Autor skupił się na człowieku, jego psychice oraz podświadomości. Książka skierowana jest dla osób, które chcą odnaleźć swoje miejsce w świecie. Stosując jego wskazówki, wpływamy nie tylko na życie prywatne, ale również na zawodowe. Czytając tekst , orientujemy się, jakie mechanizmy działają w życiu. Zrozumiemy własne postępowanie, a przede wszystkim innych ludzi.

Jest to lektura zachęcająca do działania. Ale żeby działać, musimy chcieć zmienić dotychczasowe życie. Pisarz zachęca czytelnika do rozwoju. Konkretne wskazówki spowodują podwyższenie jakości naszego własnego „ja”.  Wątpię, aby rady Kopmeyera dały  stuprocentową gwarancję sukcesu, jednak jest to pozycja, z którą warto się zapoznać.

 

Justyna Jaworska


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- niezależny serwis informacyjno-publicystyczny.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>