Miller Palikotowi ograć się nie da. "Trafiła kosa na kamień" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 1.06.2013

Miller Palikotowi ograć się nie da. „Trafiła kosa na kamień”

– Ten przeklęty Miller! Wciąż nie daje się wciągnąć w moją sprytną pułapkę – tak zapewne myśli Janusz ze złości kąsając za każdym razem lidera SLD a to nieprzyjemną aluzją, a to prowokacyjnym komentarzem. Tak też było podczas ostatniej konferencji prasowej, w której uczestniczyli Palikot, Siwiec i Kwiatkowski – liderzy przedsięwzięcia dziś dość nieokreślonego.

Miller Palikotowi ograć się nie da. "Trafiła kosa na kamień".

Panowie sprawiają wrażenie, jakby właśnie się zorientowali, że budowanie czegokolwiek w polityce wcale nie jest takie proste jak zakładali. Inicjatywa Europa Plus jeszcze na dobre nie ruszyła, a już stoi. Oglądamy za to kolejne konferencje, kolejne spotkania, kolejne ustalenia i kolejne pielgrzymki do „mitycznego guru” – Aleksandra Kwaśniewskiego. Tyle tylko, że nic z tego nie wynika, a „mityczny guru” to dziś jedynie medialna, przygasająca gwiazda działająca na obrzeżach polityki i biznesu – w przestrzeni bliżej nieokreślonej.

Wracając jednak do Leszka Millera. To zbyt doświadczony polityczny gracz, aby mógł dać się ograć Palikotowi, bo choć ten jest zdolny, inteligentny i błyskotliwy to tym razem „trafiła kosa na kamień”. Nic nie wskazuje na to, aby Miller mógł doprowadzić SLD do upadku, a tak stałoby się niechybnie, gdyby zgodził się na współpracę z Palikotem. Co więcej – obserwując obecną aktywność działaczy SLD, ich liczne pomysły i inicjatywy – partia ta w najbliższych wyborach może sprawić sporą niespodziankę i zanotować całkiem niezły wynik.

A na czym polega pułapka zastawiona przez Palikota? Otóż Januszowi Palikotowi wcale nie chodzi o stworzenie koalicji z SLD i o współpracę na lewicy. On ma zdecydowanie większe ambicje. Chciałby rozbić Sojusz a następnie przejąć jego struktury, elektorat, wygrać wybory i zostać premierem. O tym marzy od dawna i wcale tego nie ukrywa. Na drodze stanął jednak Leszek Miller, który okazuje się być wyjątkowo nieczuły na urok i liczne talenty lidera Ruchu Palikota. I tak już pewnie zostanie.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>