FC Barcelona w Gdańsku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.07.2013

FC Barcelona w Gdańsku

Sala Centrum Muzyczno-Konferencyjnego na Ołowiance, w którym swoją siedzibę ma pękała dziś w szwach i na moment stała się centrum piłkarskiego świata. Wszystko za sprawą konferencji prasowej, jaka odbyła się tu przed dzisiejszym super-meczem pomiędzy Lechią Gdańsk a FC Barceloną.

FC Barcelona w Gdańsku

Piłkarze FC Barcelony wzięli udział w konferencji prasowej w Centrum Muzyczno-Konferencyjnym na Ołowiance. (Fot. Magdalena Malara)

Do końca tajemnicą było, który z piłkarzy, wchodzących w skład Dumy Katalonii będzie reprezentował drużynę. Wielu miało nadzieję zobaczyć Leo Messiego, który został powołany do składu na dzisiejszy mecz. Ostatecznie, reprezentantami okazali się: i oraz rzecznik drużyny . Piłkarze odnieśli się do odwołania meczu 20 lipca i podkreślili, że w skutek problemów zdrowotnych oraz rezygnacji z funkcji trenera Tito Vilanovy, ich decyzja nie mogła być inna. Alexander Sanchez podpytywany o nowy nabytek Barcy – , podkreślił, że cieszy się z takiego wzmocnienia drużyny i życzy mu sukcesów, osiąganych wspólnie z klubowymi kolegami.

Obaj piłkarze złożyli także swoje autografy na piłce, która trafić ma do najmłodszych, toruńskich fanów drużyny, którzy nie będą mogli oglądać dzisiejszego meczu

Na mecz akredytowało się około 300 dziennikarzy z całej Europy; w tym z Hiszpanii, Rosji, Litwy, Szwecji, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Duża część zjawiła się na dzisiejszej konferencji.

Piłkarze Barcelony spędzą w Gdańsku zaledwie 11 godzin. Po konferencji prasowej w Centrum Muzyczno-Konferencyjnym na wyspie Ołowianka, przewidziany jest obiad, odpoczynek, a o 18.30 wyjazd na stadion. Bezpośrednio po meczu ekipa „Dumy Katalonii” pojedzie na lotnisko, skąd o godz. 23:00 ma odlecieć do Hiszpanii.

(Fot. Magdalena Malara)

oprac. Magdalena Malara


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. KibicFCB pisze:

    Toni Freixa to rzecznik zarządu FC Barcelony i nawet nie przyleciał do Polski. Ten młody facet który towarzyszy piłkarzom na konferencjach prasowych to Sergi Nogueras

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>