Gdańskie podwórka zaniedbane. Władze miasta zaniedbują mieszkańców i ich potrzeby | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.05.2013

Gdańskie podwórka w strasznym stanie! Mieszkańcy od lat słyszą to samo: „brak środków”

Wiosna w sposób bezwzględny odkryła niedostatki sposobu gospodarowania na terenie Gdańska. Nie chodzi tu tylko o dziurawe jezdnie i brudne chodniki. O tych na codzień każdy może przekonać się, jeżdżąc i chodząc po głównych ulicach miasta.

Gdańskie podwórka. W samym centrum Gdańska podwórka odstraszają swoim widokiem.

. W samym centrum Gdańska podwórka odstraszają swoim widokiem. (Fot. Gazeta Bałtycka)

Zwróćmy jednak uwagę na nieco inny problem. Może mniej widoczny, ale rzucający się w oczy. Może nie turystom spacerującym po Trakcie Królewskim, może nie prezydentowi miasta urzędującemu przy ul. .

Ten problem to nasze, gdańskie podwórka i tereny obok blokowisk. Brudne, zaniedbane, z rozwalającymi się śmietnikami, z zaniedbanymi instalacjami odprowadzającymi wodę, z trawnikami rozrytymi przez wałęsające się już niemal po centrum miasta dziki.

Niektóre z tych terenów zostały wykupione przez lokatorów i za ich stan nie odpowiadają władze miasta. Ale znakomita większość tych terenów należy ciągle do miasta. I to właśnie władze miejskie mają obowiązek zadbać o ich estetykę i właściwe zagospodarowanie.

Tak wyglądają podwórka przy jednej z reprezentacyjnych ulic w centrum Gdańska – ul. .

(Fot. Gazeta Bałtycka)

Przy wysokości płaconych przez gdańszczan podatków, opłat lokalnych i innych danin nie przyjmuję do wiadomości, że „aktualnie brak środków w budżecie miasta”. Ta piosenka już jest nudna.

W Gdańsku niemal na wszystko, co ma służyć mieszkańcom, „brak środków”. To może trzeba zastanowić się, które wydatki są zbędne (a takich pozycji jest wcale nie tak mało) i może pora zacząć działać dla dobra mieszkańców? W końcu to właśnie w tym celu, szanowni włodarze miasta, zostaliście przez gdańszczan na czas określony wynajęci do pracy.

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 10.0/10 (wszystkich: 8)
Gdańskie podwórka w strasznym stanie! Mieszkańcy od lat słyszą to samo: "brak środków", 10.0 out of 10 based on 8 ratings

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Xawery Lopiński

- publicysta, komentator i felietonista.

Wyświetlono 6 komentarzy
Napisano
 1. Mieszkaniec pisze:

  A moze uda sie na tym zarobic…niech przewodnicy niemieckich wycieczek, zwiedzajac z zachwytem ul.Grobla I z malownicza fontanną oraz kaplicą królewska jako atrakcje dorzucają wejście na takie podwórka…ach chyba już ktoś na to wpadł bo w lecie tłumy rozszalałych turystów używa na całego na owych podwórkach oddając kał i mocz gdzie popadnie.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +10 (oddano 12 głosów)
  • darek pisze:

   Zamiast filozofować, weź komunalny nierobie miotłę i szuflę i sprzątnij chociaż swoje obejście. miasto ma ci też kibel wyczyścić i w szafie poukładać?

   VA:F [1.9.22_1171]
    Wynik: -12 (oddano 14 głosów)
 2. Teee admin, weź jeszzce ze 100 kciuków tutaj zapodaj – będzie bardziej wiarygodnie:)) A urzędaskiem żadnym nie jestem i nie byłem stwierdzam tylko fakt, że po pierwsze te podwórka sa od dawna własnością wspólnot, a po wtóre nie życzę sobie aby miasto było dobrodziejem komunalnych brudasów. Jak sobie sami nie posprzątają to zgnija w brudzie, zresztą w nim się najlepiej czują, hahaha

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: -7 (oddano 7 głosów)
  • Mnie ten syf nie przeszkadza bo mieszkam w czystej okolicy. Za to tobie komunalny śmierdzielu powinien. Więc bierz miotłę, łopatę i szufluj, albo gin w smrodzie, hahaha

   VA:F [1.9.22_1171]
    Wynik: -6 (oddano 6 głosów)
  • A w ogóle to pogratulować czujności panie irek vel admin. Każdy post szybko zripostowany, a frekwencja piszących … poraża. Brendzlujcie się nadal swoim portalikiem oszołomy. Wkrótce nawet smród po was nie zostanie.

   VA:F [1.9.22_1171]
    Wynik: -11 (oddano 11 głosów)
 3. Chyba są jakieś priorytety, na podwórku na Grobli mieszka kilka rodzin. Nowymi drogami za które można wyremontować 100 podwórek jeździ kilkaset tysięcy ludzi dziennie.
  Dlatego w następnych i jeszcze następnych wyborach na pewno zagłosujemy na pana Adamowicza.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: -5 (oddano 5 głosów)

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika