Jerzy Wilk z PiS prezydentem Elbląga, ale PO wciąż silna | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.07.2013

Jerzy Wilk z PiS prezydentem Elbląga, ale PO wciąż silna

W przedterminowych wyborach prezydenckich w Elblągu wygrał Jerzy Wilk – kandydat . Wynik ten był do przewidzenia, choć zaskakuje bardzo dobry rezultat kandydatki PO. Z kolei rozczarowuje niska .

Jerzy Wilk z PiS prezydentem Elbląga, ale PO wciąż silna

W przedterminowych wyborach prezydenckich w Elblągu wygrał Jerzy Wilk – kandydat PiS.

Jerzy Wilk, nowy zdobył w II turze wyborów 17 266 głosów, czyli 51,74 proc. poparcia. Jego kontrkandydatka, Elżbieta Gelert z PO otrzymała 16 106 głosów, czyli 48,26 proc. poparcia.

Wyniki zatem bardzo zbliżone, bo różnica około tysiąca głosów, jest różnicą niewielką. Niestety frekwencja i tym razem nie dopisała, bo wyniosła zaledwie 34,69 proc. A zatem zdecydowana mniejszość decyduje o losach większości. Ta tendencja może się pogłębiać, bo niechęć do polityki i do polityków w społeczeństwie jest coraz bardziej dostrzegalna.

Co oznacza wynik w Elblągu?

kandydata PiS potwierdza jedynie to, co od dłuższego czasu pokazują sondaże, a mianowicie – wyborcy odwracają się od PO, a sondażowy ogromny brak zaufania do obecnego premiera nie jest przypadkowy. Obecnie jedyną realną alternatywą dla PO jest PiS. Wyborcy o tym wiedzą.

Jednak należy także pamiętać, że niezależnie od słupków sondażowych, PO jest wciąż bardzo silna, co także pokazały wybory w Elblągu. Donalda Tuska wciąż ma realne szanse na kolejne zwycięstwa wyborcze, a pogłoski o politycznej śmierci Platformy są mocno przesadzone.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika