Pijemy kawę dla afrykańskich dzieci - w gdańskich CZADOWYCH KAWIARNIACH | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.01.2013

Pijemy kawę dla afrykańskich dzieci – w gdańskich CZADOWYCH KAWIARNIACH

” to akcja charytatywna, w której każdy, kto jest smakoszem dobrej kawy, może w prosty i przyjemny sposób pomóc potrzebującym.

Zasada jest prosta: w najbliższy weekend (4-6.01.2013) cały dochód ze sprzedaży kawy cappuccino w wybranych gdańskich kawiarniach zostanie przekazany na realizację dwóch projektów prowadzonych obecnie przez braci kapucynów w Afryce – mówi , koordynatorka akcji w Gdańsku. Projekt dokarmiania dzieci brata Roberta Wieczorka oraz projekt przebudowy starej biblioteki na centrum edukacyjne dla młodzieży w Czadzie.

RCA od wielu lat ogarnięta jest rebelią, a nieustanne walki i przewroty wyniszczają ten skrawek afrykańskiej ziemi. Wiele dzieci nie ma rodziców, zostali oni zamordowani podczas rebelii lub porwani i siłą wcieleni do wojska. W samej tylko parafii, gdzie pracuje br. Robert jest około 200 sierot! Całoroczny koszt jednego posiłku dziennie dla dziecka, a także opłacenie czesnego za naukę i pensji dla nauczyciela to koszt w przeliczeniu 1 zł dziennie – dodaje.

Projekt Przebudowy starej biblioteki na centrum edukacyjne dla młodzieży w Czadzie będzie realizowany w Baibokum, miejscowości usytuowanej na południu Czadu, niedaleko od granicy z RCA. Miasto obumiera. Nie ma bieżącej wody i prądu. Jedynym miejscem gdzie jest energia elektryczna to misja braci kapucynów. Po zapadnięciu zmroku (około godz 17.00) na misji gromadzą się rzesze młodzieży – chcą się przygotowywać do zdania egzaminu maturalnego. Jest to dla nich jedyna szansa na poprawienie warunków życia w przyszłości – tłumaczy Marzena Czulak.

Dlatego w weekend pijemy tylko hektolitry kawy cappuccino i tylko w tych wybranych kawiarniach – dodaje Ojciec gwardian i rektor kościoła św. Jakuba w Gdańsku.

Więcej informacji na temat akcji oraz listę „czadowych kawiarni” można znaleźć na stronie http://cappuccinodlaafryki.pl

Zaangażowane w akcję kawiarnie:

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>