Problem Żydów. „Prawda nie spodoba się stronie żydowskiej” – Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.01.2018

Problem Żydów. „Prawda nie spodoba się stronie żydowskiej”

Wiele wskazuje na to, że dopiero po 73 latach od zakończenia wojny Polska weszła na ścieżkę dążącą do prawdy na temat postawy Żydów w czasie II wojny światowej.

Ta prawda wcale nie musi być taka, jak przez lata ją przedstawiano w szkolnych podręcznikach, na kartach literatury i w rozmaitych naukowych i paranaukowych źródłach. Owa charakteryzuje się jednym dotychczas niepodważalnym, niemal dogmatycznym elementem – chodzi o postawę narodu żydowskiego, który miał być w całości ofiarą zbrodniczych działań niemieckich agresorów.

Ochoczo mówi się o Polakach kolaborujących z Niemcami, o incydentach, w których Polacy mieli brać udział, a których ofiarami byli , prezentuje się wiele innych prawdziwych lub fałszywych wydarzeń, które stawiają Polaków w negatywnym świetle. Robi się to za pomocą literatury, opracowań paranaukowych, także licznych produkcji filmowych.

Po cichu przyznaje się odznaczania () bohaterskim Polakom, którzy w ogromnej i niespotykanej nigdzie indziej liczbie, narażając życie, ratowali np. żydowskie dzieci i całe żydowski rodziny. Swoją drogą odznacza się w dalszym ciągu, co oznacza, że ponad 70 lat od zakończenia wojny nie wystarczyło stronie izraelskiej, aby ostatecznie uhonorować wszystkich (sic!) – sprawność w tym zakresie wydaje się bardziej niż niezadowalająca…

A co z Żydami? Wedle propagandy, w czasie wojny zawsze byli prawi, sprawiedliwi i bohaterscy. Na pytanie o to, czy Żydzi kolaborowali z Niemcami – reakcją jest szok i konsternacja, jak to możliwe? Na pytanie o żydowskich szmalcowników, którzy gorliwie wydawali swoich rodaków Niemcom – podobna reakcja – niedowierzanie. Na pytanie o postawę żydowskich elit w stosunku do zwykłych, prostych Żydów walczących o przeżycie – zamiast odpowiedzi jest wymowne milczenie. Najlepiej by było, żeby o tym w ogóle nie mówić… „O tym ogromie nieszczęść można tylko milczeć” – słyszymy ze strony żydowskiej. Szkoda tylko, że o polskich szmalcownikach milczeć już nikt nie chce. I słusznie, bo mówić trzeba o wszelkich niegodziwościach, bez żadnych wyjątków!

Wiele wskazuje na to, że – skandaliczne wystąpienie w Auschwitz, która w tak szczególnym miejscu, w obecności garstki ocalałych z niemieckiego piekła poważyła się uprawiać bieżącą politykę – zapoczątkuje ogólnopolską, a miejmy nadzieję, że i ogólnoświatową dyskusję na temat prawdy historycznej i prawdziwej postawy Żydów w czasie drugiej wojny światowej. A ta postawa wcale nie była taka, jak chciałyby to izraelskie elity.

Jako symbolicznych potraktujmy 5 nazwisk Żydów, którzy w gettach warszawskim, lubelskim i krakowskim, współpracując z Niemcami, dorabiali się majątków, zarabiając także na nieszczęściu swoich rodaków. Ci Żydzi wskazani są z imienia i nazwiska. To: , , , oraz [1].

Jest znacznie więcej naukowych, rzetelnych opracowań, które prezentują o wiele więcej zdarzeń o podobnym charakterze i będą one prezentowane także na łamach Gazety Bałtyckiej.

Jeśli prawda ma nas wyzwolić – warto podjąć wyzwanie i prawdzie stawić czoła. Do tego od lat nawołują Żydzi. Tyle tylko, że w tym wypadku chodzi o prawdę obiektywną, a nie pozorną prawdę prezentowaną jedynie przez jedną stronę dla budowania dla siebie korzystnego wizerunku.

[1] O takich historiach też trzeba mówić. 5 Żydów, którzy dorobili się na II wojnie światowej

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 9.0/10 (wszystkich: 21)
Problem Żydów. "Prawda nie spodoba się stronie żydowskiej", 9.0 out of 10 based on 21 ratings

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Michał Lange

- publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących języka polityki, PR i marketingu politycznego. Twitter: @MichalLange

Wyświetlono 8 komentarzy
Napisano
 1. Imie mam polskie ;-) napisał(a):

  Brawo za poruszanie tego tematu,
  hipokryzja Izraela jest posunięta do gigantycznych rozmiarów.

  Tak, były żydowskie bataliony po niemeickiej stronie w czasie wojny, mało tego :
  kilku co najmniej generałów było żydowskiego pochodzenia, nawet wspominaja niektórzy śmiało
  o żydowskim pochodzeniu nazistowskich przywodców na szczycie tej piramidki zła…

  TO NIE PRZYPADEK….

  „There is a hidden government, in which Zionists and Fascists may sometimes be in alliance.
  Magda Goebbels was born Johanna Maria Magdalena Behrend.

  Magda’s mother Auguste Behrend divorced Oskar Ritschel and married a JEWISH businessman named Richard Friedländer.

  Magda Goebbels once dated Haim Arlosoroff.

  He became a prominent ZIONIST.(…)
  Reportedly, Joseph Goebbels had Jewish origins and was gay.

  Joseph Goebbels’ first girlfriend was Jewish.

  Goebbels’ family came from Holland; he was nicknamed „rabbi” in school.
  Goebbels had a medal struck: on one side the swastika, on the other the Zionist star.”

  Oczywiście, warto unikać przesady i generalizacji, zrzucania na żydów wszystkiego !

  Byli i są nadal szlachetni przedstawiciele tej nacji, czy genialni naukowcy, czy artyści, działacze którzy sprzeciwiają się szaleństwu rządu Izra(hell)a , oraz zwykli żydzi którzy są przeciwko okupacji palestyny,
  szanują przyrodę i zdecydowanie prostestuja przeciwko istnieniu państwa żydowskiego…

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +2 (oddano 4 głosów)
 2. Jwch napisał(a):

  Wstyd mi za moich dziadków że pomagali Żydom w czasie wojny, zreszta teraz to się w grobach przewraca. Niczym się nie roznia od nazistów i komunistow, bandytów trzeba gonic jak arabow

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: -1 (oddano 5 głosów)
 3. Imię... napisał(a):

  Dzisiaj Żyd uratowany przez Polaka powinien byc zgładzony
  Izraelici ukrzyżowali swojego Mesjasza To synagoga szatana Skoro odrzucają pomocną dloń Rozdeptać ich. Polsko powstań i walcz z Żydami. Jahwe już od dwóch tysięcy lat ich przeklą i nazwał jako synagogą szatana.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: -1 (oddano 5 głosów)
 4. lion napisał(a):

  Dzisiaj Żyd uratowany przez Polaka powinien byc zgładzony
  Izraelici ukrzyżowali swojego Mesjasza To synagoga szatana Skoro odrzucają pomocną dloń Rozdeptać ich. Polsko powstań i walcz z Żydami. Jahwe już od dwóch tysięcy lat ich przeklą i nazwał jako synagogą szatana.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: -1 (oddano 3 głosów)
 5. Renata napisał(a):

  Zgadzam sie z tym tekstem ! Wsyd … (…)

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: -1 (oddano 1 głos)
 6. Renata . napisał(a):

  XI wiek !!! Epoka Kaliyugi …. – Nadchodzi CZAS SADU OSTATECZNEGO … !!! Wielkie zaostrzenie konfliktow na calym Swiecie… ! MAKABRA !!! Zlo, zachlannosc, nienawisc, bezdusznosc siegaja granic logiki…, ALE NIE ZWYCIEZY!!! Wierze w ZWYCIESTWO DUCHA nad MATERIA – wierze w PIEKNO CZLOWIEKA <3 Niechaj Bog Nas Wszystkich chroni i pozwoli zwyciesko przejsc przez WSZELKIE PROBY PIECIU ZYWIOLOW i blogoslawi Tych o czystych milujacych BOZA PRAWDE SERCACH !!! AMEN (OM)

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: 0 (oddano 0 głosów)

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>