Nowy Szef Wyszkolenia i siedziba PZT | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 28.06.2017

Nowy Szef Wyszkolenia i siedziba PZT

We wtorek, 27 czerwca, na kolejnym – już trzecim w ciągu niespełna pięciu tygodni – posiedzeniu nowego Zarządu Polskiego Związku Tenisowego radzono głównie o bardzo trudnej sytuacji finansowej, pozostawionej przez poprzednie władze.

„Dziura” budżetowa jest tak duża, że liczy się już każda złotówka… W związku z tym od 1 lipca biuro związku przenosi się z prestiżowej, ale drogiej, siedziby na PGE Narodowym do o 1/3 tańszego lokalu w biurowcu przy ul. Konduktorskiej 4 na Dolnym Mokotowie. Wszystkim pracownikom PZT została ponadto przedstawiona propozycja czasowego (co najmniej do końca br.) obniżenia wynagrodzeń o 30–50%.

Natomiast poprawy bilansu od strony przychodów będziemy szukać m.in. poprzez Fundację PZT i społeczną Radę Biznesu PZT. Ich kształt, zakres działania oraz personalia na razie zostały omówione, a powołanie powinno nastąpić na kolejnym posiedzeniu zarządu, 18 lipca.

Jedyną decyzją personalną było jednogłośne powołanie Rafała na wakujące od kilkunastu miesięcy Szefa Wyszkolenia. Ten 40-letni trener pracował już w PZT jako szkoleniowiec kadry do lat 12. Jest związany ze środowiskiem szczecińskim (Akademia Tenisowa Promasters). Był trenerem m.in. Pauli Kani (obecnie nr 284 w rankingu WTA, czyli piąta ).

Dyskutowano także o innych, najistotniejszych na dziś sprawach sportowo-szkoleniowych:

– nowym systemie szkolenia i doszkalania trenerów

– potrzebie powołania Rady Trenerów PZT

– stanie przygotowań do meczu barażowego Pucharu Davisa Słowacja – Polska oraz Mistrzostw Polski Amatorów i Seniorów.

Niedawno odbyło się także pierwsze posiedzenie nowo wybranej (na kadencję 2017–21) Komisji Rewizyjnej PZT. Do pełnienia funkcji statutowych powołani zostali: Mikołaj Świcarz – przewodniczący, Andrzej Lewandowski – zastępca przewodniczącego i Piotr Szczypka – sekretarz. Pozostali członkowie KR PZT to Mirosław Ginter i Krzysztof Malczyk.

[źródło: Polski Związek Tenisowy]


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika