Parkrun Gdańsk - 112 osób biegało po parku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.06.2013

Parkrun Gdańsk – 112 osób biegało po parku

Mimo, że sobotni poranek nie zachęcał do wyjścia z domu, to jednak punktualnie o godzinie 9.00 słoneczko powitało w Parku Reagana 112 sympatyków cotygodniowych biegów po alejkach.

112 osób na alejkach parkrun Gdańsk!

Przed biegiem odbyła się ceremonia wręczania licznych nagród ufundowanych przez adidas Polska, który jest oficjalnym sponsorem parkrun Polska. Za zaliczenie 10 startów Tomasz Jankowiak z Akademii Biegania i Andrzej Narloch otrzymali koszulki z charakterystyczną cyfrą 10 na plecach i tym samym dołączyli do „klubu 10 parkrun”. Natomiast do Teresy Pietrzak z Akademii Biegania i Bolesława Berka trafiły za miesiąc kwiecień i maj. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

112 osób na alejkach parkrun Gdańsk!

71 bieg był dość szybki, blisko 20 osób poprawiło swoje rekordy życiowe. Wystartowała rekordowa liczb Pań, bo aż 24. Wśród nich pierwsza niemal tradycyjnie była jedna z sióstr Tuwalskich. Tym razem Ela jako pierwsza zameldowała się na mecie. Warto dodać, że było to już jej 26 zwycięstwo w 33 biegu parkrun Gdańsk. Metę przekroczyła z czasem 22:47. Druga była Agata Brygoła z nową „życiówką” 23:39, zaś trzecia przybiegła Małgorzata Grzelec z wynikiem 24:21.

U Panów bez konkurencyjny był , który odniósł 4 zwycięstwo w swoim czwartym parkrun Gdańsk. Na mecie osiągnął nowy rekord życiowy 16:53, poprawiając wynik o 16 sekund. Natomiast wyrównana toczyła się o drugą lokatę między Arturem Szymańskim, Arkadiuszem Kalinowskim i Marcinem Wietechą. Ostatecznie to Szymański zajął drugie miejsce z wynikiem 18:33, a trzecie miejsce na podium przypadło Arkowi Kalinowskiemu, dla którego to był 50 start w parkrunie. Tym samym Arek wstąpił do elitarnego klubu „50 parkrun”.

Aktualny ranking w klasyfikacji rocznej w ramach drugiego sezonu gdańskiego parkrun Gdańsk po 20 biegach przedstawia się następująco:

Panie
  1. Agata Masiulaniec () – 1475 pkt.
  2. – 1195 pkt.
  3. Weronika Wilk – 1173 pkt.
Panowie
  1. Krzysztof Klawikowski – 1894 pkt.
  2. Paweł Petelski – 1757 pkt.
  3. Damian Kaczmarek – 1587 pkt.

Organizatorzy akcji: oraz MOSiR w Gdańsku

Maciej Gach (parkrun Gdańsk)
Fot. Pia Regan-Jasińsk


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>