Roland Garros: Janowicz wygrywa, Przysiężny i Piter przegrywają | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 25.05.2014

Roland Garros: Janowicz wygrywa, Przysiężny i Piter przegrywają

Po zwycięstwie Agnieszki Radwańskiej jedynie Jerzemu Janowiczowi udało się wygrać dzisiaj podczas pierwszego dnia wielkoszlemowego turnieju Roland Garros w Paryżu. Kontynuować udziału w grze pojedynczej nie będą już Michał i Katarzyna Piter.

RG2014kwalifikacje

Drugi po zwycięskiej Radwańskiej spośród Polaków na kort wyszedł Przysiężny. Głogowianin rozegrał aż pięć setów, jednak przegrał decydującą partię i tym samym nie uzyskał awansu do drugiej rundy. Polak dwa wygrane sety zawdzięcza lepszej postawie w tie-brekach. Jarkko Nieminen wykorzystał dopiero piątą piłkę meczową. Spotkanie trwało niecałe cztery godziny.

  • Michał Przysiężny vs Jarkko Nieminen 6:7[7], 6:4, 6:7[3], 6:3, 6:4

Kolejny z naszych rodaków rywalizował z Victorem Estrellą z Dominikany. , bo o nim mowa, pokonał Estrellę 3:1 i w końcu wygrał mecz. Warto przypomnieć, że łodzianin ostatni pojedynek wygrał 13 lutego br. Od tego czasu doznał dziewięciu porażek. Janowicz mógł dzisiejszy pojedynek wygrać w trzech setach, miał bowiem piłkę meczową w tie-breaku trzeciego seta, ale jej nie wykorzystał, a potem stracił dwukrotnie z rzędu swoje podanie. Spotkanie trwało niespełna dwie i pół godziny. Kolejnym przeciwnikiem Janowicza będzie… Nieminen. Polak jeszcze nigdy nie rywalizował z Finem.

  • Jerzy Janowicz vs Victor Estrella 6:1, 6:4, 6:7[6], 6:4

Ostatnią polską reprezentantką na paryskich kortach była dziś Piter, która mierzyła się z Niemką Angelique Kerber. Debiut we francuskiej imprezie Piter, co prawda, nie wyszedł, ale polska tenisistka zdawała sobie sprawę z dużych umiejętności przeciwniczki. Polce udało się zdobyć cztery gemy. Obie zawodniczki na korcie spędziły godzinę i siedem minut.

  • Katarzyna Piter vs Angelique Kerber 3:6, 1:6

Jutro na korcie rywalizować będzie Łukasz Kubot z Łotyszem Ernestsem Gulbisem. zagra we wtorek.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>