Nowa zajezdnia tramwajowa przy Wita Stwosza w Gdańsku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.06.2012

Już nowa zajezdnia, jeszcze stare zwrotnice

Wyremontowana zajezdnia wkrótce stanie się bardzo nowoczesna bazą, ale motorniczowie będą musieli jeszcze poczekać na nowoczesne i łatwe w obsłudze zwrotnice. Inwestycja jest w planach, ale brakuje na nią funduszy.

Zajezdnia tramwajowa przy ul. przeszła gruntowny . (Fot. Joanna Niewińska)

Zajezdnia tramwajowa znajdująca się przy ul. Wita Stwosza przechodzi właśnie gruntowną przebudowę. Przystosowanie punktu do przyjmowania nowego taboru pochłonie ok. 30 milionów złotych.

Prace modernizacyjne rozpoczęły się w maju 2010 roku. Aktualnie, osoby zajmujące się przebudową, skoncentrowane są na wymianie torów postojowych oraz wjazdów do hal.

Jedną z nowości jest w pełni zmotoryzowana myjnia. (Fot. Joanna Niewińska)

W przyszłości pojawią się także nowe zwrotnice przystosowane do obsługi zdalnej, ale obecnie nie ma na to wystarczających środków. Na razie motorniczowie w dalszym ciągu będą musieli przestawiać zwrotnice własnoręcznie.

Zajezdnia tramwajowa przy ul. Wita Stwosza. (Fot. Joanna Niewińska)

Obok nowych torów postojowych powstanie nowa, w pełni zmotoryzowana myjnia tramwajowa.

Remont nie ominął również hali, w której odbywać się będą przeglądy techniczne taboru. Zakupiono także wózki tramwajowe oraz tokarkę podtorową.

Przebudowa zajezdni spowoduje, że będzie tu mogło znajdować się ok. 90 składów tramwajowych, przy czy 40% z nich znajdzie się pod dachem.

Sam koszt modernizacji, której zakończenie zaplanowane jest na czerwiec 2012 wyniesie około 30 mln zł. Środki z funduszy europejskich obejmują 59% sumy.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika