Solidarity of Arts 2012 | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.08.2012

Solidarity of Arts 2012

Właśnie dziś rozpoczyna się . Już po raz 4 Samorząd Województwa Pomorskiego, Miasto Gdańsk, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Europejskie Centrum Solidarności oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza najwybitniejszych polskich i zagranicznych twórców by wspólnie, na Pomorzu pokazać oryginalne projekty.

Jednym z głównych wydarzeń SofA 2012 jest instalacja przestrzenna Jerzego Janiszewskiego, którą będzie można zobaczyć od 17 sierpnia aż do końca września.

11 sierpnia oprócz uroczystości odciśnięcia dłoni w alei gwiazd przez odbędzie się „Przestrzeń wolności: Widowisko jazzowe Stańko+”. świętować będzie wraz z najwybitniejszymi polskimi i zagranicznymi muzykami swoje 70. urodziny.

W kolejnym dniu uwzględnionym w festiwalowym terminarzu jest 17 sierpnia. Właśnie tego dnia odbędzie się ceremonia wręczenia nagród Prezydenta Miasta Gdańska . Będzie można zobaczyć wcześniej wspomnianą instalację przestrzenną Janiszewskiego.

30 sierpnia odbędzie się uroczysta premiera filmu Michała Bielawskiego „Mundial:Gra o wszystko”. Jest to dzieło dokumentujące występ reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej, które odbyły się w 1982 roku. To wyjątkowe wydarzenie sportowe ukazane jest z perspektywy internowanych w tym czasie działaczy Solidarności.

W ostatnim dniu festiwalu – 2 września odbędzie się Polska premiera Kantaty „Genesis”.

Wśród artystów zaproszonych na SofA 2012 sią m.in. , Tomasz Stańko, , i wielu innych równie wybitnych artystów.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>