Brak zgody PKP PLK na tunel w Gdyni. Dlaczego? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.07.2015

Brak zgody PKP PLK na tunel w Gdyni. Dlaczego?

Kłopoty z projektem modernizacyjnym ulic Podjazd i Śląskiej w Gdyni. Jak informuje , z-ca Naczelnika Wydziału Inwestycji , projekt modernizacyjny musiał uleć znaczącej poprawie.

gdynia

Zamiast tunelu ma być ciąg pieszo-rowerowy.

gdynia-um-inwestycjeWłaściciel terenu, PLK powiedział „nie” tunelowi. W trakcie negocjacji z Zarządem Dróg i Zieleni w Gdyni ustalono, że ze wglądu na koszt budowy tunelu trzeba będzie zrezygnować z jego budowy.

Widząc istniejący problem dotykający mieszkańców, Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Gdyni podjął działania, w celu utworzenia ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Podjazd.

Jak podkreśla Monika Grocholewska, zmiana koncepcji projektowej wymaga uzyskania odpowiednich zezwoleń. To z kolei powoduje, iż rozpoczęcie prac budowlanych będzie mogło rozpocząć się w I kwartale 2016 roku.

Co na to mieszkańcy ?


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz śledczy Gazety Bałtyckiej, kierownik redakcji ds. rozwoju. Specjalizuje się w tematyce społeczno-prawnej. Archiwista II stopnia (kursy archiwalne w Archiwum Państwowym w Gdańsku), Członek stały Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (prawo do prowadzenia badań historycznych), miłośnik Gdyni, członek Towarzystwa Miłośników Gdyni. Hobby – prawo. Jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Marek pisze:

    Do kogo to pytanie „dlaczego?”. Autor przecież sam podał przyczynę – za wysokie koszty takiej inwestycji.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika