99 –latka dostaje po 75 latach dyplom | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.06.2014

99 –latka dostaje po 75 latach dyplom

Właściwie Jessie White mogła już w 1939 roku mieć wyższe wykształcenie. Ale tej dziś prawie stuletniej kobiecie brakowało wówczas pięciu dolarów, żeby zapłacić za dyplom. Niedawno jej serce mocniej zabiło z wrażenia…

Graduation-still-life

Symboliczna dzisiaj kwota pięciu dolarów spowodowała, że 75 lat temu Jessie White nie otrzymała dyplomu. Ale dzisiaj w końcu ta 99-letnia kobieta może się nazwać absolwentką uczelni Beal College w Bangor w stanie New Hampshire w Stanach Zjednoczonych. Otrzymała go na specjalnej ceremonii wręczania dyplomów, na której uczestniczył sam rektor uczelni Alan Stehle – poinformowała stacja ABC News.

White miała w 1939 roku otrzymać dyplom  ukończenia stenografii i księgowości, ale wtedy nie stać jej było na opłacenie dyplomu. Niedawno usłyszał o tym jej przyjaciel, zadzwonił do Stehla, uiścił dług, a rektor umieścił ją na liście absolwentów zaproszonych na uroczystość wręczenia dyplomów.

Uroczystość była wspaniała i miałam dużo satysfakcji – powiedziała prawie stulatka. W wyniku zakażenia polio musiała się zmagać z chorobą, do tego brak dyplomu potęgował jej stres. Ale przez wiele lat, mimo brakującego dyplomu, pracowała jako księgowa. Teraz, kiedy otrzymałam dyplom czuję się lepiej – powiedziała emerytka z Maine w trakcie wywiadu dla ABC News. Udzieliła także rady: Na naukę nigdy nie jesteś za stary. Ja też nie zamierzam przestać się uczyć.

Źródło: Die Welt

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika