Czy policyjne alkomaty są sprawne? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.11.2015

Czy policyjne alkomaty są sprawne?

Czy policyjna kontrola alkomatem to fikcja? Takie pytanie można postawić po telewizyjnym występie przedstawiciela policji, który prezentując sposób działania alkomatu, mocno się zdziwił i wszystkich zaskoczył. Urządzenie wykazało, że jest nietrzeźwy.

Marek Konkolewski

A jak w podobnej sytuacji zostałby potraktowany kierujący pojazdem? Czy policyjne alkomaty są sprawne i działają poprawnie? Te pytania stają się uzasadnione po tym, co pokazał młodszy inspektor Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.

Ostatnie ważne pytanie brzmi tak R1; czy podczas programu był trzeźwy? Pewne jest to, że na urządzeniu kontrolnym zapaliło się światełko czerwone, co oznacza, że badana osoba jest nietrzeźwa.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. barany pisze:

    Przestancie robic z ludzi debili. Facet dmuchal za krotko – te alkomaty sie chwile uzbrajaja. Alkomat zasygnalizowal blad pomiaru a nie nietrzezwosc. Do instrukcji nieuki!

  2. użytkownik pisze:

    Nietrzeźwość wskazują diody po prawej stronie panela urządzenia w momencie gdy na nie patrzymy.Diody po lewej to diody kontrolne gotowości urządzenia.

    pozdro

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>