Kanadyjski bombowiec "Lancaster" z II wojny światowej w Islandii | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.08.2014

Kanadyjski bombowiec „Lancaster” z II wojny światowej w Islandii

Pochodzący z II wojny światowej bombowiec o nazwie „Lancaster” z Kanady był dostępny w tym tygodniu dla zwiedzających w stolicy Islandii, Rejkiawiku. Od dziś samolot jest w Wielkiej Brytanii, gdzie pozostanie przez sześć tygodni.

BombowiecLancaster1

Sławny samolot za czasów ery II wojny światowej przybył do międzynarodowego lotniska Keflavik w Islandii w tę środę.

Samolot pozostał tam do dzisiejszego poranka. Odleciał on następnie do bazy Królewskich Sił Powietrznych w Coningsby (wschodnia Anglia), aby rozpocząć sześciotygodniową wycieczkę w Wielkiej Brytanii.

Samolot jest jednym z dwóch bombowców „Lancaster” na całym świecie i należy do kanadyjskiego Muzeum Dziedzictwa Samolotów Wojennych w Hamilton (Ontario).

Lancaster to czterosilnikowy, ciężki bombowiec zaprojektowany i zbudowany przez brytyjskiego producenta samolotów Avro dla Królewskich Sił Powietrznych podczas II wojny światowej.

Samolot ma w planach przyłączyć się do pozostałego, sprawnego „Lancastera” na świecie, który jest własnością i jest zarządzany przez Royal Air Force’s Battle of Britain Memorial Flight, a także uczestniczyć w kilku wydarzeniach i działaniach.

Pozostałe zdjęcia „Lancastera”

Źródło: Xinhua/news.cn

Autor

- niezależny serwis informacyjno-publicystyczny.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>