Mac Donald`s zezwala na inżynierię genetyczną w burgerach | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 27.04.2014

Mac Donald`s zezwala na inżynierię genetyczną w burgerach

Mc Donald`s  szukając tańszej i wydajniejszej żywności, sięga po inżynierię genetyczną i zezwala korzystać z genetycznie modyfikowanej paszy dla brojlerów – donosi niemiecki SPIEGEL. Spotyka się to z ostrą krytyką ze strony Greenpeace.

Foto: DPA Fast Food z McDonald`s: Szybko przygotowany, ale niekoniecznie zdrowy

Foto: DPA
Fast Food z McDonald`s: Szybko przygotowany, ale niekoniecznie zdrowy

Sieć fast foodów znowu pozwala na ​​korzystanie z genetycznie zmodyfikowanej paszy w stadach brojlerów. Tak kończy się porozumienie z 200 roku w sprawie nieużywania w Europie modyfikowanej karmy dla kurcząt w produkcji hamburgerów i nuggetsów. Zostało to potwierdzone przez koncern w liście do organizacji ekologicznej Greenpeace. „Nie było wystarczających ilości paszy genetycznie niemodyfikowanych na rozsądnych warunkach handlowych” – stwierdza się w liście.

Dla liczy się tylko cena -powiedziała Stephanie Töwe-Rimkeit z Greenpeace. R1; Z każdym burgerem klient uzyska w przyszłości menu, które promuje korzystanie z trucizn i inżynierii genetycznej w rolnictwie. I to wbrew woli większości konsumentów, którzy nie życzą sobie  inżynierii genetycznej w jedzeniu!

Według obliczeń Greenpeace, cena chickenburgera zwiększyłaby się o 40 groszy, gdyby nadal powstrzymywał się od korzystania z genetycznie zmodyfikowanej paszy. Mc Donald`s  potwierdza nową politykę, ale podkreśla, że jakość żywności nie zostanie naruszona.

Autor

- niezależny serwis informacyjno-publicystyczny.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>