Michnik autorytetem dla przyszłych dziennikarzy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.11.2015

Michnik autorytetem dla przyszłych dziennikarzy

„Decyzją studentów dziennikarstwa z całej Polski statuetkę w kategorii AuTORytet w 9. edycji Plebiscytu MediaTory otrzyma Adam Michnik” – czytamy w oficjalnym komunikacie plebiscytu MediaTory.

michnik-mediatory

Fot: twitter.com/MediaTory

Okazuje się, że studenci docenili wieloletnie doświadczenie dziennikarskie Adama Michnika, nagradzając go za całokształt jego pracy w zawodzie.

Adam Michnik okazuje się być autorytetem dla grupy młodzieży aspirującej do ważnego dziennikarskiego zawodu. To smutne, przygnębiające, ale także budzące pewną obawę o przyszłość polskiego dziennikarstwa. Dziennikarz nie może być mylony z propagandzistą, a w tym wypadku właśnie tak się stało.

Na szczęście obawa o przyszłość polskiego dziennikarstwa jest niewielka, bo Michnik może i jest autorytetem, ale tylko dla niewielkiej grupki młodzieży, która, wszystko na to wskazuje, nie zna świata mediów, nie rozumie, na czym polega medialna, często bardzo nachalna propaganda i jak zgubne bywają jej skutki.

Przyznając Michnikowi nagrodę, być może chodziło studentom po prostu o posunięcie czysto koniunkturalnie, które w przyszłości ma im ułatwić możliwość budowania kariery w mediach związanych z Michnikiem.

Szanowni młodzi, być może przyszli dziennikarze! Koniunkturalizm u progu zawodowej kariery spowoduje, że nigdy nie będziecie wartościowymi przedstawicielami tego bardzo istotnego społecznie zawodu.

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. joi pisze:

    nie z całej Polski..

  2. Anon here pisze:

    „…nigdy nie będziecie wartościowymi przedstawicielami tego bardzo istotnego społecznie zawodu.” – podobnie jak i pan redaktor. Propagandzistą można nazwać osobę, która obraża chcąc nie chcąc ikonę polskiego dziennikarstwa i człowieka, który przyczynił się do tego, że red. może sobie pisać podobne pierdolety zza biurka. Koniunkturalizm? Naprawdę? To już chyba zachowanie paranoidalne, proponuję przestać wgapiać się w szefa MON

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika