Ruszyła akcja „Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc” | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.06.2018
Donosy | Autor: Redakcja

Ruszyła akcja „Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc”

Koniec roku szkolnego to czas podziękowań dla nauczycieli. Kwiaty są piękne, ale szybko więdną. Polska Akcja Humanitarna zaprasza szkoły do podziękowania za mijający rok w innej formie. Dzięki temu będzie mogła nieść skuteczną potrzebującym Somalijczykom.

Akcja Zamiast Kwiatka Niosę to propozycja dla tych, którzy chcą połączyć świętowanie końca roku szkolnego z zaangażowaniem na rzecz osób dotkniętych skutkami klęsk naturalnych i konfliktu zbrojnego w Somalii. Idea jest prosta – wystarczy pobrać ze strony akcji wzór podziękowania dla nauczycieli i nauczycielek, który młodzi ludzie mogą wręczyć ostatniego dnia szkoły oraz zorganizować zbiórkę pieniędzy zaoszczędzonych na zakupie kwiatów i słodyczy. Wszystkie szkoły biorące udział w akcji otrzymują od nas podziękowania, mają również szanse na uzyskanie tytułu Szkoły, która niesie Pomoc.

Dlaczego to ważne?

Ponad 6 milionów Somalijczyków i Somalijek zagrożonych jest głodem w związku z utrzymującą się suszą i brakiem żywności. Ponad ćwierć miliona z nich opuściło swoje domy w poszukiwaniu żywności w innych regionach kraju, trafiając często do obozów dla osób wewnętrznie przemieszczonych. pomaga im, zapewniając potrzebującym dostęp do wody, podstawowych narzędzi rolniczych i wędkarskich oraz poprzez transfery pieniężne dla najbardziej potrzebujących rodzin.

Polskie szkoły mają moc

Akcję Zamiast Kwiatka Niosę zainicjował trzy lata temu pan Krzysztof Ponikowski, nauczyciel ze Szczecina. Zaapelował on do polskich szkół o rezygnację z tradycji zakupu kwiatów i zebranie pieniędzy na pomoc Nepalkom i Nepalczykom poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w 2015 roku. Do akcji dołączyło aż 200 szkół, które zebrały łącznie prawie 200 000 złotych! Pozwoliło to na odbudowę szkoły Pancha Kanya. Akcja jest częścią edukacyjnej kampanii Niosę Pomoc skierowanej do szkół wszystkich typów z całej Polski. W tym roku akcję wspiera m.in. Gaba Kulka.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. dokosyt pisze:

    A może jedno i drugie? Interesuje mnie głównie to – https://www.gardenowo.pl/sadzonki/cebulki/lilie Tzn. mój aktualny pomysł dotyczy właśnie takich kwiatów. Polecacie je? Ewentualnie – jakie inne nie wymagają wiele uwagi, a wyglądają efektownie? Tak z Waszego doświadczenia?

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>