Zdrady małżeńskie najczęściej przytrafiają się w środy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.04.2014

Zdrady małżeńskie najczęściej przytrafiają się w środy

Co interesuje zwykłego śmiertelnika? Prawie wszystko, a może nawet nie prawie, lecz po prostu wszystko. Ostatnio badacze zajmowali się problemem, który dzień tygodnia jest najczęściej wybierany na dzień cudzołóstwa… Udało się to ustalić, wykorzystując do badań jeden z najbardziej popularnych serwisów randkowych.

Man-woman-eating-apple

Ostatnimi czasy, takie zasoby on-line były często wykorzystywane do badań przez psychologów i przyciągały sporą rzeszę ankietowanych. Podobnie i w tych badaniach udało się poznać sekrety blisko 200 tys. respondentów, podkreślę, że anonimowo.  Przyznali oni, że na dzień cudzołóstwa najczęściej wybierają środę. Ten dzień tygodnia wskazało 8 procent badanych,  weekend nie cieszył specjalnie się dużą atrakcyjnością i wyborem  w tym zakresie. Nie wiadomo, jakie są tego przyczyny.

Ale… być może pewne wskazówki przyniosą badania medyczne prowadzone przez brytyjską firmę St. Tropez. I wśród ich badań wystąpiła środa, ale jako dzień, w którym kobiety niezbyt chętnie stają przed lustrem i oglądają swoje oblicze, pytając niczym królowa z bajki „Królewna Śnieżka” : Lustereczko, powiedz przecie, żem jest najpiękniejsza w świecie. Powiem więcej, nie powinny nawet w tym dniu do niego zaglądać. Dlaczego? Aby nie psuć sobie nastroju. Według badań właśnie w środę płeć piękna wygląda niekorzystnie, o wiele starzej niż w rzeczywistości. No bo właśnie w środę na twarzy kobiety uwidacznia się największa liczba zmarszczek.  Ich źródłem jest z poprzednich dni tygodnia… plus efekty intensywnego spędzania weekendu. Nie wszystkie współczesne kobiety używają go w  celu poprawy zdrowia i zabiegów kosmetycznych… I akurat w środę na ich twarzach pojawiają się oznaki walki organizmu ze spożytym kilka dni wcześniej alkoholem. Brak snu i rozdrażnienie pogarsza jeszcze ten stan.  A tak przy okazji, stres i związane z nim przeżycia ujawniają się w środę, co potwierdziło 2 tys, badanych kobiet.

Te nieciekawe środy okazują się jednocześnie najbardziej sprośnymi. Przypadek? Zbieg okoliczności? Prawdopodobnie nie, a może nawet wręcz przeciwnie. Przyczyna powoduje skutek… Kobiety są świadome swojego chwilowego, nie do końca atrakcyjnego wyglądu, ale nie chcą się z nim pogodzić. Stają się bardziej skłonne do kontaktu z płcią przeciwną, zrelaksowane i bardziej dostępne…

Według innej wersji, poddenerwowane kobiety, chcą seksu z innym partnerem, aby usunąć nagromadzony stres. Ostatnio naukowcy z londyńskiego centrum intensywnej medycyny opracowali najgorszy czas dnia w sensie wyglądu kobiety. Jak podkreślił kierujący badaniami R1; Anthony Sawa – wszystko zależy od biorytmu. Pogłębianie zmarszczek, cienie pod oczami pojawiają się koło godziny 16 i są widoczne mniej więcej godzinę. Tak drogie panie, zatem dla was od 16 do 17 korzystnie byłoby trzymać się z dala od ludzi. Ale jak się okazuje sondaż pokazuje, że właśnie w tym czasie najczęściej dokonujemy zdrady. I do tego w środę.

Autor

- niezależny serwis informacyjno-publicystyczny.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika