Zdrady małżeńskie najczęściej przytrafiają się w środy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.04.2014

Zdrady małżeńskie najczęściej przytrafiają się w środy

Co interesuje zwykłego śmiertelnika? Prawie wszystko, a może nawet nie prawie, lecz prostu wszystko. Ostatnio badacze zajmowali się problemem, który dzień tygodnia jest najczęściej wybierany na dzień cudzołóstwa… Udało się to ustalić, wykorzystując do badań jeden z najbardziej popularnych serwisów randkowych.

Man-woman-eating-apple

Ostatnimi czasy, takie zasoby on-line były często wykorzystywane do badań przez psychologów i przyciągały sporą rzeszę ankietowanych. Podobnie i w tych badaniach udało się poznać sekrety blisko 200 tys. respondentów, podkreślę, że anonimowo.  Przyznali oni, że na dzień cudzołóstwa najczęściej wybierają środę. Ten dzień tygodnia wskazało 18 procent badanych,  weekend nie cieszył specjalnie się dużą atrakcyjnością i wyborem  w tym zakresie. Nie wiadomo, jakie są tego przyczyny.

Ale… być może pewne wskazówki przyniosą badania medyczne prowadzone przez brytyjską firmę St. Tropez. I wśród ich badań wystąpiła środa, ale jako dzień, w którym kobiety niezbyt chętnie stają przed lustrem i oglądają swoje oblicze, pytając niczym królowa z bajki „Królewna Śnieżka” : Lustereczko, powiedz przecie, żem jest najpiękniejsza w świecie. Powiem więcej, nie powinny nawet w tym dniu do niego zaglądać. Dlaczego? Aby nie psuć sobie nastroju. Według badań właśnie w środę płeć piękna wygląda niekorzystnie, o wiele starzej niż w rzeczywistości. No bo właśnie w środę na twarzy kobiety uwidacznia się największa liczba zmarszczek.  Ich źródłem jest stres z poprzednich dni tygodnia… plus efekty intensywnego spędzania weekendu. Nie wszystkie współczesne kobiety używają go w  celu poprawy zdrowia i zabiegów kosmetycznych… I akurat w środę na ich twarzach pojawiają się oznaki walki organizmu ze spożytym kilka dni wcześniej alkoholem. Brak snu i rozdrażnienie pogarsza jeszcze ten stan.  A tak przy okazji, stres i związane z nim przeżycia ujawniają się w środę, co potwierdziło 2 tys, badanych kobiet.

Te nieciekawe środy okazują się jednocześnie najbardziej sprośnymi. Przypadek? Zbieg okoliczności? Prawdopodobnie nie, a może nawet wręcz przeciwnie. Przyczyna powoduje skutek… Kobiety są świadome swojego chwilowego, nie do końca atrakcyjnego wyglądu, ale nie chcą się z nim pogodzić. Stają się bardziej skłonne do kontaktu z płcią przeciwną, zrelaksowane i bardziej dostępne…

Według innej wersji, poddenerwowane kobiety, chcą seksu z innym partnerem, aby usunąć nagromadzony stres. Ostatnio naukowcy z londyńskiego centrum intensywnej medycyny opracowali najgorszy czas dnia w sensie wyglądu kobiety. Jak podkreślił kierujący badaniami – Anthony Sawa – wszystko zależy od biorytmu. Pogłębianie zmarszczek, cienie pod oczami pojawiają się koło godziny 16 i są widoczne mniej więcej godzinę. Tak drogie panie, zatem dla was od 16 do 17 korzystnie byłoby trzymać się z dala od ludzi. Ale jak się okazuje inny sondaż pokazuje, że właśnie w tym czasie najczęściej dokonujemy zdrady. I do tego w środę.

Autor

- niezależny serwis informacyjno-publicystyczny.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika