"Bo tak chce oświecony brukselski urzędnik" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.07.2016

„Bo tak chce oświecony brukselski urzędnik”

Obiektywizm i szacunek typu wszyscy do wszystkich jest fikcją ideową. W Belgii doszło do paradoksalnego wyroku. Chrześcijanie, którzy chcą wyznawać swoje wartości są karane przez sądy, które zarzucają im działanie wbrew prawu.

Meksyk

Meksyk

Katolicki dom opieki dla osób starszych w Diest w Belgii będzie musiał wypłacić odszkodowanie za odmowę wykonania eutanazji jednej ze swych  pensjonariuszek. Do wydarzenia doszło w 2011 r. Władze ośrodka nie pozwoliły wówczas pacjentce na kontakt z lekarzem, gdyż istniało uzasadnione podejrzenie, że może on podać jej śmiertelny zastrzyk. 74-letnia wówczas kobieta, cierpiąca na nieuleczalną chorobę nowotworową, została zatem przez rodzinę zabrana do własnego domu, gdzie wstrzyknięto jej truciznę.

W Chrześcijaństwie mamy zapisy na kartach Ewangelii, gdzie Jezus naucza miłości bliźniego pokoju i nie osądzania innych. Natomiast przeciwnicy Kościoła katolickiego działają wprost przeciwnie, co 5 minut ginie jeden chrześcijanin, to niebywała informacja. Jak mocno chrześcijaństwa nienawidzi współczesny świat. W Piśmie Świętym, mamy nauczanie, które nie podoba się wielu dzisiejszym mędrcom, np. od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci, czy godność osoby ludzkiej. Patrząc na dzisiejsze elity, nie wielu podoba się ten pomysł. Mamy starcie dwóch systemów życia i śmierci. Chociaż Ci sami, którzy chcą aborcji zamartwiają się o stan demograficzny polski czy Europy.

Prawo do śmierci nad prawem do życia. Instytut Ordo Iuris zwrócił uwagę na publikacje, dotyczące obywatelskiego projektu ustawy o ochronie życia, które zaczęły pojawiać się w portalach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Teksty te – tytułami i treścią – sugerują, że projekt przewiduje karę więzienia dla kobiety, która nieumyślnie doprowadziła do poronienia swego dziecka. Podaje się również, że projekt ustawy zakłada obowiązek poświęcenia się matki, gdy ciąża zagraża jej życiu. Niestety nie jest to prawdą.

Mówimy o spadku liczby ludności w Europie, jednocześnie przyzwalamy na aborcję. Chyba jedno z drugim zgrzyta.W ciągu ostatnich 20 lat udział dzieci w całej populacji spadł w każdym z państw UE poza Danią. W Polsce zmalał z 23,7 proc. w 1994 r. do 15,0 proc. w 2014 r. – podał wczoraj Eurostat. Zdaniem tego ośrodka badawczego, tendencja ta ma wyhamować.”W 2014 r. w UE zarejestrowano o 10 mln mniej dzieci poniżej 15. roku życia niż w r. 1994″ – poinformowano w komunikacie unijnego urzędu statystycznego. Eurostat spodziewa się, że do 2050 r. spadek będzie znacznie mniejszy – o ok. 450 tys. dzieci. Największy spadek, obok Polski, odnotowano na Cyprze (8,9 pkt proc.), Słowacji (8,2 pkt proc.) i Malcie (8,0 pkt proc.). W 2014 r. największą część populacji dzieci stanowiły w Irlandii (22 proc.), a najmniejszą w Niemczech (13,1 proc.).

Eurostat prognozuje, że w Polsce odsetek ten do r. 2050 obniży się do 13,2 proc. W tej perspektywie największy spadek prognozowany jest dla Słowacji, Portugalii, Irlandii i Hiszpanii. Z kolei dla dziewięciu krajów prognoza zakłada wzrost udziału dzieci w całej populacji – największy na Litwie i Łotwie.

Jak nosisz krzyżyk to musisz go zdjąć.

Na Wyspach Brytyjskich, szanowane są symbole masońskie, a krzyżami według „światłych”, wierni powinni nie epatować,  ponieważ mogą urazić muzułmanów tam mieszkających. Przykładów można mnożyć więcej, np. ataki seksualne, gwałty na kobietach dokonywane przez muzułmanów w Szwecji czy krajach Skandynawskich, które są ukrywane przed światem, oczywiście po to aby nie drażnić muzułmanów i nie ukłuć ich w poranione serduszko.

Jest zachwianie proporcji i zburzenie jakiś harmonii czy systemu wartości, który działał przez wieki i chronił przed rozkładem człowieka. Dzisiaj dochodzi do zmiany, niestety złej zmiany, bo to, co kiedyś było złe, dzisiaj jest dobre. A czemu nagle to co było złe, musimy uznawać za dobre? Ponieważ powiedział nam to oświecony urzędnik brukselski czy mityczny amerykański naukowiec, którego nikt nie widział, ale gdzieś w mitologii europejsko-amerykańskiej on gdzieś tam jest. On naprawdę gdzieś tam jest, on odkrywa i nadaję nowym przedmiotom, nowe znaczenia, ale jego jeszcze nikt nie odkrył. Przekaz płynący:”Jak odkryli amerykańscy naukowcy…” i wszystko jasne. Nikt nie słyszał go nikt nie widział. Taki slogan rzucony dla owiec kroczących w bezmyślnym pędzie.

źródło: londynek.net, niezalezna.pl

Autor

- sekretarz redakcji Gazety Bałtyckiej we Włocławku, administrator portalu Allomi, publicysta. Interesuję się psychologią, religią, polityką, muzyką i piłką nożną. Lubię czytać książki psychologiczne, thrillery i publicystykę. Moim autorytetem w dziennikarstwie publicystycznym jest Rafał A. Ziemkiewicz. Nie jest żadną tajemnicą, że najbardziej z gazet papierowych lubie czytywać Wprost. Nie uznaję klasycznego podziału lewica i prawica, uważam go za sztucznie stworzony aby podzielić społeczeństwo. Nie uznaję schematów i wciskania je kogokolwiek.

Wyświetlono 3 komentarze
Napisano
 1. Marcinb pisze:

  Troche racji,
  ale to nie chrzescijanstwa swiat nienawidzi,
  bo chrzescijanstwa juz prawie ni ma :

  coraz wiecej ludzi ma dosyc hipokryzji watykanu,
  tego diabelstwa ktore tam siedzi pod przykrywka religii…

  Czy to sie katolstwu podoba czy nie,
  watykan umozliwil i aktywnie bral udzial w przerzuceniu
  hitlerowskich zbrodniarzy z europy do Ameryki pld po II wojnie !
  A „papiez” Franciszek ma duze oparcie w postfaszystowskich kregach w Argentynie…

  W imie Jezusa kosciol kat dokonal tyle zbrodni,
  ze… wreszcie ten kosciol upada. Nieodwolalnie.
  Juz od dawna chrzescijanstwa nie reprezentuje przeciez.
  Jest jak lekarstwo, ktorego sklad zmieniono juz dawno,
  tylko nazwa zostala !

  To bedzie szok dla katolikow, ale upadnie z hukiem i dobrze.

  Wygugluj sobie chlopaku :
  zbrodnie kosciola kat
  albo : fascist pope Francis

  !

 2. Anon pisze:

  O człowieku. Dużo bierzesz? Jeśli łączysz aborcję z kiepskim przyrostem naturalnym, to daj sobie spokój. A tak w ogóle to o czym jest ten „artykuł” bo do końca nie wiem – chodzi o to, że katolicy są zagrożeni w jakiś sposób czy to, że zagrożona jest ich szkodliwa ideologia?

 3. Anon pisze:

  A tak w ogóle to jestem niezadowolony. U Janusza K. jest weselej i ciekawiej

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika