Chcą odznaczyć Kuklińskiego. "To szaleństwo" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.08.2015

Chcą odznaczyć Kuklińskiego. „To szaleństwo”

Znów szaleństwo wokół Kuklińskiego. Tym razem jedna z organizacji kombatanckich apeluje o odznaczenie i pośmiertny dla nieżyjącego już byłego wojskowego, który zdradzał polskie wojskowe tajemnice wywiadowi amerykańskiemu…

ryszard_kuklinski

Apel do prezydenta o na pierwszy stopień generalski oraz Order Orła Białego dla byłego pułkownika Ryszarda Kuklińskiego wystosowało Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych.

Taki apel trudno nazwać to inaczej, jak tylko oznaką szaleństwa. Przypomnijmy, że dopuścił się zdrady tajemnic państwowych na rzecz Stanów Zjednoczonych. Będąc oficerem polskiego wojska przekazywał Amerykanom tajne państwowe dokumenty i informacje.

Jeśli będziemy odznaczać ludzi, którzy zdradzili nasz kraj, niezależnie od tego, w jakiej chwilowo znajdował się konfiguracji politycznej, wejdziemy na drogę, na której nie ma już żadnych wartości i nic się nie liczy. Zresztą odznaczenia państwowe i tak już liczą się coraz mniej… jeszcze trochę i będą miały wartość złomu.

Jeśli mamy honorować Kuklińskiego, który zdradzał na rzecz USA, to znacznie lepszym pomysłem jest honorowanie już dziś tych wszystkich, którzy wskazali kierunek chiński. Ci, którzy szybko to zrobią, również będą mogli liczyć na zaszczyty i medale.

– Uhonorowanie Kuklińskiego to świetny pomysł, ale pod warunkiem, że uhonorujemy również: ppłk. Michała Goleniewskiego, który już od 1959 współpracował z CIA nad obaleniem komuny, ppłk. Janusza Kochańskiego, który od 1964 roku pracował dla CIA w tym samym celu, płk. Jerzego Pawłowskiego, który od 1964 roku pracował dla CIA w tym samym celu, Bogdana Walewskiego, dyplomaty, który od 1958…, st. sierż. Zenona Celegrata, który od 1975… bo to oni wskazali kierunek, i wielu innych, także tych, którzy nie mieli tego zaszczytu wpaść i wciąż pozostają tylko numerem w archiwum CIA, a jest ich wielokrotnie więcej i jak przypuszczam, i to pewnie o bardzo znanych nazwiskach – ironicznie skomentował pomysł Vincent Severski, były oficer Agencji Wywiadu.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. andre pisze:

    Po pierwsze ,żaden prawdziwy Polak i żołnierz nie bedzie przysięgał na służenie Związkowi Radzieckiemu ! Więc nie może tu być mowy o jakiejkolwiek zdradzie ,tylko o walce o polskość wojska i żołnierza polskiego ! I za to należy się płk.Kuklińskiemu najwyższe odznaczenie ! Swoimi czynami doprowadził do tego ,że otrząsnęliśmy się z hegemonii tego zdradzieckiego i wrogiego nam kraju ! A osobistymi tragediami przypłacił płk.Kukliński walkę z tym komunistycznym zaborcą ! Kto uważa ,że nie należy się płk.Kuklińskiemu odznaczenie jest nadal przeżarty i zatruty jadem sowieckiej propagandy i nienawiścią do Prawdziwej i Wolnej Polski !

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika