Areszt za narkotyki | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 20.08.2015

Areszt za narkotyki

Około 700 gramów narkotyków i środków odurzających łącznie zabezpieczyli policjanci na posesjach trzech mieszkańców Gminy Stegna. W związku z ich posiadaniem funkcjonariusze zatrzymali 26, 37 i 39 latka. Za wszyscy odpowiedzą przed sądem. 37 – latek, u którego znaleziono większość substancji oraz nielegalną broń i amunicję trafił na 3 miesiące do aresztu. Nad sprawą wspólnie z malborską prokuraturą pracują nowodworscy policjanci.

narkotyki

Policjanci z wydziału kryminalnego nowodworskiej jednostki od jakiegoś czasu podejrzewali, że grupa mieszkańców z powiatu nowodworskiego może mieć związek z narkotykami. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się w minioną środę.

Rankiem, jednocześnie na trzech posesjach w sąsiednich miejscowościach Gminy Stegna nastąpiły przeszukania domów zamieszkiwanych przez mężczyzn. W pokoju 37 – latka funkcjonariusze znaleźli łącznie 570 gram częściowo poporcjowanej amfetaminy i tabletki ecstasy, a także broń gazową z amunicją, na które mężczyzna nie posiadał zezwolenia.

W pomieszczeniach zamieszkiwanych przez 26 – latka policjanci znaleźli zawiniętą w folię marihuanę, amfetaminę w woreczku oraz wagi mogące służyć do porcjowania narkotyków. W trakcie przeszukania posesji zamieszkiwanej przez najstarszego z mężczyzn, policyjny do wyszukiwania zapachu narkotyków naznaczył w ogrodzie dwa miejsca, które natychmiast sprawdzili policjanci. W jednym z nich, funkcjonariusze wykopali z ziemi zawiniątko z około 80 gramami proszku koloru kremowego. Badanie testerem wykazało, że ta substancja to amfetamina.

W związku ze sprawą policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu nowodworskiego. Wszyscy trzej trafili za kraty policyjnych celi. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni byli ze sobą powiązani i szacują, że łączna wartość zabezpieczonych w trzech miejscach narkotyków to około 30 tys. złotych.

Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Wobec 37 – latka, któremu śledczy zarzucają posiadanie znacznej ilości narkotyków i nielegalnej broni, na wniosek policjantów i prokuratury malborskiej, zastosował trzymiesięczny areszt, a 39 – latka objęto dozorem policyjnym. Najmłodszy z zatrzymanych również nie uniknie odpowiedzialności za posiadanie zabronionych substancji.

Za posiadanie ich znacznej ilości grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, zaś nielegalne posiadanie broni zagrożone jest karą do 8 lat więzienia. Policjanci pod nadzorem prokuratury malborskiej ustalają dalsze okoliczności sprawy.

Autor

- dziennikarka specjalizująca się w tematyce śledczej.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. Marcin pisze:

    Pomorze zawsze żyło głównie z handlu…

  2. Natalia pisze:

    zawsze był z tym problem w Polsce.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika