Człuchów. Nietrzeźwy rowerzysta odjechał cudzym rowerem | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.07.2012

Człuchów. Nietrzeźwy rowerzysta odjechał cudzym rowerem

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Debrznie zatrzymali 21-latka podejrzewanego o przywłaszczenie roweru i plecaka z aparatem fotograficznym. Młody mężczyzna jechał rowerem mimo posiadanego zakazu i mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Człuchów – nietrzeźwy rowerzysta. (Fot. KWP Gdańsk)

Wczoraj przed godz. 23.00 dyżurny policji przyjął zgłoszenie o przywłaszczeniu przez mieszkańca gminy Debrzno roweru oraz plecaka z aparatem fotograficznym i portfelem z dokumentami.

Jak ustalili funkcjonariusze w Debrznie na ul. Mokotowskiej właściciel roweru najpierw dał znanemu mu mężczyźnie do poniesienia jego plecak, a następnie pozwolił mu jechać jego rowerem. Jednak chwili mężczyzna zaczął oddalać się i uciekł.

Policjanci wspólnie ze strażnikami gminnymi z Debrzna zatrzymali 21-latka, który miał przy sobie plecak właściciela roweru. Na ulicy Okrzei funkcjonariusze odnaleźli porzucony rower.

Mundurowi odzyskali mienie o łącznej wartości ponad 1700 zł.

Podczas zatrzymania badaniu alkotestem okazało się, że 21-latek ma prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto sprawdzeniu w policyjnej bazie danych policjanci ustalili, że młody mężczyzna ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów obowiązujący do sierpnia 2014 r.

Teraz mężczyzna trzeźwieje w policyjnym areszcie. Odpowie za przywłaszczenie cudzej rzeczy. Za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Prawdopodobnie 21-latek odpowie też za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości i za niestosowanie się do orzeczonego zakazu sądowego. Za tego typu przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP)

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika