Fałszywi elektrycy okradli gdańszczankę - policjanci z Nowego Portu zatrzymali złodzieja | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.02.2012

Fałszywi elektrycy okradli 67-letnią gdańszczankę

Policjanci z Nowego Portu ustalili sprawców, którzy podając się za pracowników zakładu energetycznego weszli do mieszkania 67-latki i ukradli jej portfel, w którym miała dokumenty i pieniądze.

Wczoraj w ręce policjantów wpadł pierwszy sprawca tego przestępstwa, zatrzymanie drugiego złodzieja jest tylko kwestią czasu.

Jakiś czas temu 67-letnia gdańszczanka poinformowała policjantów z Nowego Portu, że dwaj nieznani mężczyźni ukradli jej portfel, w którym miała 70 zł i dowód osobisty.

Funkcjonariusze ustalili, że kobieta sama wpuściła do domu sprawców tej kradzieży, po tym jak podali się za pracowników zakładu energetycznego i poinformowali, że przyszli skontrolować jej instalację elektryczną i sprawdzić, czy płaci rachunki za prąd. Po wejściu do mieszkania 67-latki, jeden z mężczyzn zaczął oglądać kontakty w ścianach, podczas gdy drugi zażądał od kobiety okazania rachunków za prąd.

Po tym jak „elektrycy” opuścili mieszkanie, kobieta stwierdziła, że z szafki kuchennej zniknął jej portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Po otrzymaniu zgłoszenia o takim zdarzaniu, sprawą zajęli się kryminalni z Nowego Portu. Wynikiem ich pracy było ustalenie dwóch sprawców tego przestępstwa. Wczoraj rano funkcjonariusze zatrzymali pierwszego z nich, okazał się nim być 18-letni gdańszczanin.

Zatrzymanie drugiego ze sprawców jest tylko kwestią czasu. 18-latek jako osoba nieletnia był notowany za pobicie, groźby, zmuszanie do określonego zachowania i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Za kradzież i ukrycie cudzego dokumentu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>