Gdańsk-Orunia: Ukradli kable z budowy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 29.01.2013

Gdańsk-Orunia: Ukradli kable z budowy

Policjanci z Oruni zatrzymali dwóch sprawców kradzieży. Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych zaraz po tym, jak ich łupem padły z terenu budowy jednego z osiedli mieszkaniowych. Okazało się też, że zatrzymani mają na swoim koncie także inne kradzieże i są osobami poszukiwanymi.

Kradzież kablaW miniony piątek pracownik ochrony poinformował dyżurnego policji, że na terenie budowy przy ul. Trakt Św. Wojciecha kręcą się nieznane osoby.

Funkcjonariusze przyjechali na miejsce i zatrzymali 34-latka i jego o pięć lat starszego kompana, przy których znaleźli ponad 70 metrów przewodów elektrycznych. Jak się okazało, mężczyźni chwilę wcześniej ukradli je z budowy.

Dalsza praca policjantów wykazała, że zatrzymani mają na swoim koncie także inne kradzieże z terenu tej budowy. Mundurowi ustalili, że w styczniu br. sprawcy ukradli łącznie około 800 metrów przewodów, których wartość pokrzywdzona firma wyceniła na ponad 1,5 tys. zł.

Wczoraj 34-latek i jego 39-letni kolega usłyszeli zarzuty za te przestępstwa. Obaj mężczyźni okazali się być osobami poszukiwanymi. Jeden z nich nakazem sądu celem osadzenia w areszcie, a drugi do ustalenia miejsca pobytu.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika