Gdańsk: Policyjna akcja "Trzeźwość" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.01.2014

Gdańsk: Policyjna akcja „Trzeźwość”

Dzisiaj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przeprowadzili akcję „Trzeźwość”. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących wyjeżdżających z dwóch gdańskich dzielnic. Blisko 2 tys. osób zostało skontrolowanych. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego ośmiu kierujących, którzy byli w stanie po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze zapowiadają kolejne tego typu działania.

policja_auto

Od godz. 5.00 rano kilkudziesięciu policjantów z wydziału ruchu drogowego gdańskiej komendy miejskiej wspieranych przez funkcjonariuszy z komisariatów i oddziałów prewencji prowadziło dziś kontrole trzeźwości kierujących. Punkty kontrolne zorganizowano na drogach wyjazdowych z dwóch dzielnic Gdańska – Brzeźna i Nowego Portu.

Funkcjonariusze skontrolowali blisko 2 tys. kierujących. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń wykonywane były szybko i skutecznie. W trakcie tych działań mundurowi zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących. Alkomat wykazał u nich od 0,26 do 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Są to osoby w wieku od 37 do 64 lat, wśród nich są dwie kobiety. Wszyscy zatrzymani stracili prawa jazdy. Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę.

Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna. W przypadku wykroczenia jest to kara aresztu albo grzywna. Gdańscy mundurowi w najbliższym czasie zapowiadają kolejne tego typu akcje.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika