Jeśli nie dostanę dwóch samochodów - zabiję! W zatrzymano 19-letniego bandytę | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.02.2012

Jeśli nie dostanę dwóch samochodów – zabiję!

Do 10 lat więzienia grozi 19-latkowi z Gdańska, który od rodziców 19-letniej dziewczyny zażądał dwóch samochodów i 500 zł, w zamian za pozostawienie przy życiu ich córki i jej powrót do domu. Sprawcę tego wymuszenia rozbójniczego zatrzymali policjanci a sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

W czwartek w nocy na numer alarmowy policji zadzwonił mieszkaniec Śródmieścia. Mężczyzna poinformował, że zadzwonił do niego 19-letni chłopak jego córki i zagroził, że zabije 19-latkę, jeśli nie dostanie dwóch samochodów i 500 zł.

Kiedy nastolatek pojawił się z 19-letnią dziewczyną w swoim domu, natychmiast został zatrzymany przez funkcjonariuszy i przewieziony do policyjnego aresztu. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, której załoga udzieliła pomocy medycznej nastolatce pobitej przez agresywnego chłopaka.

Praca nad tą sprawą wykazała, że w środę wieczorem 19-latka przyjechała na gdańską starówkę nissanem micrą swojego ojca na spotkanie z chłopakiem. Para wybrała się na przejażdżkę, a 19-latek usiadł za kierownicą auta. W pewnym momencie chłopak zaatakował nastolatkę, zaczął ją wyzywać i okładać pięściami po całym ciele. Zadzwonił też z telefonu komórkowego dziewczyny do jej ojca i zażądał 500 zł oraz dwóch samochodów wartych 86 tys. zł, w zamian za pozostawienia nastolatki przy życiu i jej powrót do domu. Mężczyzna po usłyszeniu tej groźby i żądań sprawcy, w obawie o życie i swojej córki, o całej sytuacji natychmiast poinformował policję.

Zatrzymany przez policjantów 19-letni gdańszczanin, odpowie teraz między innymi za wymuszenie rozbójnicze i uszkodzenie ciała dziewczyny. Po przesłuchaniu w prokuraturze, sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi on areszcie. Wcześniej jako osoba nieletnia był już notowany za pobicie i rozboje.

Za wymuszenie rozbójnicze grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za uszkodzenie ciała z rozstrojem zdrowia trwającym poniżej 7 dni, grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(KMP)

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika