Kokaina ukryta w pończosze | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.05.2015

Kokaina ukryta w pończosze

Kokainę o czarnorynkowej przeszło 52 tysięcy złotych przechwyciła wczoraj pod Gdańskiem Straż Graniczna. Ukryta była w pończosze, którą znalazł pies służbowy.

narkotyki

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej na krajowej siódemce w gminie Cedry Wielkie volkswagena. Kierował nim 29-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego. Jego zachowanie sprawiło, że funkcjonariusze zdecydowali o przeszukaniu samochodu. Pies służbowy wskazał na papierową torbę, w której ukryta była pończocha. W niej, jak się okazało, znajdowały się dwa opakowania kokainy, łącznie 209 gramów. Mężczyzna wraz z narkotykami został zatrzymany. Grozi mu kara nawet do 0 lat pozbawienia wolności.

To niejedyny w ostatnim czasie przypadek ujawnienia narkotyków przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Tydzień temu zatrzymano w Darłowie 30-letniego Ormianina, który w bagażniku przewoził blisko 90 gramów marihuany. Pod koniec marca strażnicy graniczni zatrzymali w Gdańsku 39-latka z 220 gramami marihuany, a w połowie lutego 5-latka w Kołobrzegu z przeszło 100 gramami amfetaminy. W ubiegłym roku funkcjonariusze MOSG zabezpieczyli łącznie blisko 24 kilogramy narkotyków i zlikwidowali kilka plantacji konopi indyjskich, m.in. w Przejazdowie, pod Elblągiem i na Mierzei Wiślanej.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika