Plantacje narkotyków. Na Pomorzu uprawia się konopie indyjskie. Marihuana w garażu | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.08.2012

Marihuana szklarniowa, susz i grzybki halucynogenne, czyli pomorski przemysł narkotykowy

Na terenie województwa pomorskiego regularnie dochodzi i wykrycia i likwidacji zorganizowanych, profesjonalnie funkcjonujących hodowli narkotyków. Konopie indyjskie uprawia się w garażach, szklarniach, piwnicach, a także mieszkaniach.


Na terenie Wejherowa, w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, z odpowiednim naświetleniem i wentylacją, znajdowało się ponad 180 doniczek z marihuaną. (Fot. KWP Gdańsk)

Szklarnia w Gdańsku

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z komendy miejskiej wspólnie z kryminalnymi z Oruni zatrzymali ostatnio dwóch mężczyzn, podejrzewanych o uprawę konopi indyjskich. W szklarni pomiędzy sadzonkami z pomidorami funkcjonariusze znaleźli 8 sadzonek – najprawdopodobniej marihuany.

Fot. KWP

Marihuana, szusz i grzybki halucynogenne

Podczas przeszukania szklarni znajdującej się na działce użytkowanej przez 22-letniego gdańszczanina, pomiędzy roślinami pomidora funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 8 sadzonek marihuany. 22-latek został zatrzymany. Do tej sprawy funkcjonariusze wspólnie z kryminalnymi z Oruni zatrzymali także 36-latka podejrzewanego o współudział w nielegalnym procederze uprawy konopi. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli kolejną sadzonkę marihuany, a także susz tej rośliny oraz grzybki halucynogenne.

Zabezpieczone rośliny i substancje trafią teraz do badań.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za uprawę konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 .

Uprawa konopi w Wejherowie

Do kolejnego hodowców marihuany doszło także w Wejherowie.

Na terenie prywatnej posesji policjanci odkryli plantację marihuany. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, z odpowiednim naświetleniem i wentylacją, znajdowało się ponad 180 doniczek z marihuaną.

Profesjonalna plantacja

Łącznie funkcjonariusze zatrzymali 4 mężczyzn, w wieku od 34 do 41 lat. Gdyni, Wejherowa i gminy Wejherowo wynajęli do uprawy marihuany pomieszczenie magazynowe w Redzie, które zostało przygotowane do uprawy konopi indyjskich. Wyposażone było w lampy, wentylację i izolację.

Mężczyźni odpowiedzą za uprawę konopi indyjskich w znacznych ilościach. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>