Otwarto pierwsze w Polsce Miasteczko Ruchu Drogowego | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.12.2012

Otwarto pierwsze w Polsce Miasteczko Ruchu Drogowego

W Czarnem odbyła się uroczystość związana z otwarciem pierwszego i jedynego w kraju Miasteczka Ruchu Drogowego. Swoją formą Miasteczko przypomina ośrodek egzaminacyjny dla kierowców, ale w tym wypadku będą to tylko jednośladów. W całym kraju powstaną 24 takie obiekty.

Na specjalnym torze, na którym znajdują się drogi, skrzyżowania, ronda, a nawet przejazd kolejowy prowadzone będą kursy nauki jazdy dla rowerzystów i motorowerzystów.

Swoją formą przypomina ośrodek egzaminacyjny dla kierowców, ale w tym wypadku będą to tylko jednośladów.

Miasteczko daje możliwość poznawania przepisów ruchu drogowego zarówno pod względem praktycznym jak i teoretycznym. Oprócz toru do nauki jazdy znajdują się tam obiekty administracyjne i sala wykładowa, czyli tak jak w profesjonalnym ośrodku kształcenia kierowców.

W całym kraju powstaną 24 takie obiekty.

Uroczystość otwarcia obiektu uświetnili swoją obecnością m.in.: przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Marian Szlinger, Wojewoda Pomorski – Ryszard Stachurski wraz z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego, a także przedstawiciele lokalnych służb mundurowych.

W czasie uroczystości przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie zostali wyróżnieni: podinsp. Dariusz Kłudka – Komendant Powiatowy Policji w Człuchowie i jego zastępca kom. Karol Dziemiańczyk w uznaniu zasług dla rozwoju turystyki wyróżnieni zostali odznakami honorowymi Ministra Sportu i Turystyki „Za Zasługi dla Turystyki”, natomiast podinsp. Dariusz Michalski – Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego odznaczony został medalem srebrnym za długoletnią służbę.

(Fot. KWP Gdańsk)

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Chris pisze:

    Przecież miasteczko ruchu istnieje już dwie, albo i nawet trzy dekady na Przymorzu.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika