Są pierwsze zatrzymania po bójce pseudokibiców w Gdyni | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.08.2013

Są pierwsze zatrzymania po bójce pseudokibiców w Gdyni

Wczoraj w godzinach popołudniowych na plaży przy bulwarze nadmorskim w Gdyni doszło do bójki między dwiema grupami mężczyzn. Policjanci widząc to na monitoringu pojechali na miejsce. Kilkanaście osób przewieziono do komendy a kilku osobom udzielono pomocy medycznej. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala z ranami ciętymi. Policjanci zabezpieczyli monitoring, który obecnie jest przeglądany i ustalane są dane personalne pozostałych osób biorących udział w tej bójce.

Są pierwsze zatrzymania po bójce pseudokibiców w Gdyni

Około godziny 5.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdyni od obsługi monitoringu miejskiego otrzymał informację o zakłóceniu porządku na plaży miejskiej. Kamery monitoringu zarejestrowały bijatykę dwóch grup mężczyzn, obie strony czynnie brały udział w bójce. Na miejsce pojechali policjanci. Były tam również karetki Pogotowia Ratunkowego, które udzielały pomocy medycznej pięciu osobom, w tym 2 obywatelom Meksyku i 3 obywatelom Polski.

Kilkanaście osób zostało przewiezionych do Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, zarówno tych, które brały udział w bójce jak i świadków. Na podstawie ich relacji i na podstawie zapisu z monitoringu zostały zatrzymane dwie osoby R1; młodzi mężczyźni z południa Polski. Natomiast Konsul Honorowy Meksyku poręczył za doprowadzonych obywateli swojego kraju i zapewnił ich pełen udział w czynnościach procesowych realizowanych przez Policję.

Obecnie policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia oraz dane personalne wszystkich uczestników bójki.

W związku z doniesieniami medialnymi I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku podjął decyzję o tym, by funkcjonariusze z wydziału kontroli sprawdzili czas reakcji policjantów, którzy przeprowadzali interwencję.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. sss pisze:

    panie dziennikarzu, ale to zdjęcie to zdjęcie dyrektora banku

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika