Sprawca fałszywego alarmu bombowego w hotelu Hilton zatrzymany | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.02.2013

Sprawca fałszywego alarmu bombowego w gdańskim hotelu Hilton zatrzymany

Tylko siedmiu godzin potrzebowali gdańscy kryminalni, by ustalić i zatrzymać 27-letniego gdańszczanina, który w niedzielę wiedząc, że nie istnieje, zawiadomił o podłożeniu bomby w jednym z hoteli na gdańskim Śródmieściu.

Sprawca twierdził, że bomba podłożona jest w gdańskim hotelu Hilton.

Sprawca twierdził, że bomba podłożona jest w gdańskim hotelu Hilton. (Fot. Gazeta Bałtycka)

W niedzielę w południe do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mężczyzna informując, że w gdańskim hotelu Hilton umieszczona jest bomba. Na miejsce pojechali policjanci i inne ratunkowe. Policyjni pirotechnicy szczegółowo sprawdzili wszystkie pomieszczenia budynku nie znajdując niebezpiecznego ładunku. Kryminalni z komendy miejskiej i ze Śródmieścia rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, który zawiadomił o takim zdarzeniu.

Policjanci zatrzymali 27-latka.

Policjanci zatrzymali 27-latka. (Fot. KWP Gdańsk)

Praca kryminalnych wykazała, że sprawcą tego przestępstwa jest 27-latek z Gdańska, którego zatrzymano jeszcze tego samego dnia w wieczorem. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał 2 promile alkoholu. Policjanci zabezpieczyli również telefon, z którego sprawca dzwonił na numer alarmowy. Wczoraj 27-latek usłyszał zarzuty fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu. Sprawcę przesłuchał już prokurator, który zastosował wobec niego dozór policji.

Za zawiadomienie o zagrożeniu, które nie istnieje i wywołanie czynności służb mających na celu uchylenie tego zagrożenia grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika