Sutener za kratkami. Prowadził agencje towarzyskie pod przykrywką firmy budowlanej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 29.11.2013

Sutener za kratkami. Prowadził agencje towarzyskie pod przykrywką firmy budowlanej

z wydziału kryminalnego gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o czerpanie korzyści z cudzego nierządu. Mężczyzna zmuszał kobiety do uprawiania prostytucji, m. in. bił je, zastraszał i uzależniał od siebie finansowo. Kryminalni jednocześnie weszli do 7 mieszkań na terenie Redy, Rumi i Wejherowa, w których mężczyzna prowadził swoją przestępczą działalność. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu do 0 lat pozbawienia wolności.

Sutener za kratkami. Prowadził agencje towarzyskie pod przykrywką firmy budowlanej

We wtorek rano kryminalni z KWP w Gdańsku weszli jednocześnie do siedmiu budynków, w których miały być prowadzone tzw. domówki czyli mieszkania, w których świadczone są usługi seksualne. zatrzymali również 37-letniego mężczyznę, który zarabiał na świadczonych przez kobiety usługach seksualnych. Mężczyzna zmuszał kobiety do prostytucji, m. in. bił je, zastraszał, wykorzystywał ich bezradność i uzależniał od siebie finansowo. Zatrzymany pod przykrywką prowadzenia firmy budowlanej prał pieniądze pochodzące z agencji towarzyskich.

Sutener za kratkami. Prowadził agencje towarzyskie pod przykrywką firmy budowlanej

37-latek zatrzymany został w centrum Redy. Kryminalni w trakcie przeszukania mieszkania oraz samochodu zatrzymanego zabezpieczyli m. in. maczetę, kij baseballowy, kastet, broń gazową oraz pieniądze w gotówce ok. 6 tys. zł. szacują, że swą przestępczą działalność mężczyzna prowadził od około 3 lat.

Mężczyzna został przewieziony do gdańskiej komendy wojewódzkiej, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Wobec 37-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za tego typu grozi mu do 0 lat pozbawienia wolności.

Sutenerstwo – czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inną osobę. Zwykle jest powiązane ze stręczycielstwem (nakłanianiem do uprawiania prostytucji) i kuplerstwem (ułatwianiem uprawiania prostytucji), a czasami z innymi przestępstwami, jak handel ludźmi oraz stosowanie gróźb i przemocy wobec prostytutek. Oprócz indywidualnych sutenerów, jest to jedno z pól działalności, którą zajmują się zorganizowane grupy przestępcze. (źródło: Wikipedia)


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>