Sutener za kratkami. Prowadził agencje towarzyskie pod przykrywką firmy budowlanej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 29.11.2013

Sutener za kratkami. Prowadził agencje towarzyskie pod przykrywką firmy budowlanej

Policjanci z wydziału kryminalnego gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o czerpanie korzyści z cudzego nierządu. Mężczyzna zmuszał kobiety do uprawiania prostytucji, m. in. bił je, zastraszał i uzależniał od siebie finansowo. Kryminalni jednocześnie weszli do 7 mieszkań na terenie Redy, Rumi i Wejherowa, w których mężczyzna prowadził swoją przestępczą działalność. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Sutener za kratkami. Prowadził agencje towarzyskie pod przykrywką firmy budowlanej

We wtorek rano kryminalni z KWP w Gdańsku weszli jednocześnie do siedmiu budynków, w których miały być prowadzone tzw. domówki czyli mieszkania, w których świadczone są usługi seksualne. Policjanci zatrzymali również 37-letniego mężczyznę, który zarabiał na świadczonych przez kobiety usługach seksualnych. Mężczyzna zmuszał kobiety do prostytucji, m. in. bił je, zastraszał, wykorzystywał ich bezradność i uzależniał od siebie finansowo. Zatrzymany pod przykrywką prowadzenia firmy budowlanej prał pieniądze pochodzące z agencji towarzyskich.

Sutener za kratkami. Prowadził agencje towarzyskie pod przykrywką firmy budowlanej

37-latek zatrzymany został w centrum Redy. Kryminalni w trakcie przeszukania mieszkania oraz samochodu zatrzymanego zabezpieczyli m. in. maczetę, kij baseballowy, kastet, broń gazową oraz pieniądze w gotówce ok. 6 tys. zł. Policjanci szacują, że swą przestępczą działalność mężczyzna prowadził od około 3 lat.

Mężczyzna został przewieziony do gdańskiej komendy wojewódzkiej, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Wobec 37-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za tego typu przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Sutenerstwo – czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inną osobę. Zwykle jest powiązane ze stręczycielstwem (nakłanianiem do uprawiania prostytucji) i kuplerstwem (ułatwianiem uprawiania prostytucji), a czasami z innymi przestępstwami, jak ludźmi oraz stosowanie gróźb i przemocy wobec prostytutek. Oprócz indywidualnych sutenerów, jest to jedno z pól działalności, którą zajmują się zorganizowane grupy przestępcze. (źródło: Wikipedia)

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>