Kinowe nowości w marcu. Co warto obejrzeć. Na co warto iść do kina w marcu. | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.03.2013

Kinowe nowości w marcu – co warto obejrzeć?

W marcu podobno jak w garncu, więc nieprzewidywalną wiosnę warto przywitać w kinie. Reżyserzy przygotowali ogromny wybór kinowych nowości. Każdy znajdzie dla swoją filmową perełkę.

1 marca

Kinowe nowości w marcu – co warto obejrzeć?

„Hitchcock” jest amerykańskim dramatem biograficznym powstały na podstawie książki Stephena Rebello „Alfred Hitchcok and the Making of Psycho”. Tytułowy Alfred Hitchock był jedną z niezwykłych postaci w historii kinomatografii. Twórczość mistrza horroru należy do klasyki filmu i wzbudzała podziw u widzów. Życie osobiste Hitchocka było równie ciekawe co jego produkcje. Nad wieloma historiami egzystencji Mistrza góruje burzliwy romans z Almą Reville, współautorką wielu scenariuszy filmów Hitchocka.

Produkcja naświetla historię miłości, niezwykle skomplikowanej lecz fascynującej. Uczucie przedstawione jest na tle wydarzeń prosto z kart historii kinomatografii. Akcja filmu rozgrywa się podczas kręcenia „Psychozy”, sztuki, która zmieniła oblicze całej branży filmowej. W główne role ekranizacji romansu Mistrza horroru i Almy Reville wcielili się zdobywcy Oscarów, Anthony Hopkins i Helen Mirren.

Aktorzy zagrali je w niesamowitej hitchcockowskiej manierze. Bohateroów, którzy są ambitni i pełni pasji indywidualności połączyła szczere uczucie, które stało się siłą napędową.

 • Gatunek: biograficzny, dramat
 • Reżyseria: Sacha Gervasi
 • Scenariusz: John J. McLaughlin
 • Obsada: Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson, Danny Huston, Toni Collette, Michael Stuhlbarg, Michael Wincott, Jessica Biel

„Wiecznie żywy” – horror, komedia, melodramat
„Za wzgórzami” – dramat
„Być jak Kazimierz Deyna” – komedia obyczajowa
„Weekend z królem” – biograficzny, dramat, komedia
” Tabu” – dramat
„Daję nam rok” – komedia romantyczna
„Porwanie” – dramat, thriller

8 marca

Kinowe nowości w marcu – co warto obejrzeć?

„Nieletni/pełnoletni” reżyserski debiut scenarzystów „Kac Vegas”, Scotta Moore’a i Jona Lucasa, którzy przygotowali również scenariusz komedii.

Produkcja przedstawia historię dwóch studentów, którzy świętując dwudzieste pierwsze urodziny kolegi upijają się do nieprzytomności. Następnego dnia na solenizanta czeka egzamin na uczelni medycznej, a koledzy muszą zrobić wszystko by wzorowy uczeń zdążył na czas.

Jeff Chang, który ukończył upragnione przez amerykańskich nastolatków 21 lat przygotowuje się do najważniejszego dnia w życiu. Chłopaka spotyka nieudany skok z balkonu do basenu, ucieczka przed nastolatkami i sprint po dachach samochodów w bikini z pluszowym misiem. Wszystko nie powinno tak wyglądać. Siniaki, ślady damskiej szminki na ciele i niedyspozycja spowodowana kacem, a bohatera czeka egazamin do najbardziej prestiżowej szkoły.

 • Gatunek: komedia
 • Reżyseria i scenariusz: Jon Lucas, Scott Moore
 • Obsada: Skylar Astin, Miles Teller, Justin Chon, Sarah Wright, Jonathan Keltz, Daniel Booko, Francois Chaus, Dustin Ybarra

„Dzień kobiet” – dramat
„Trener bardzo osobisty” – dramat, komedia, sportowy
„Triszna. Pragnienie miłości” – dramat
„Mama i ja” – komedia
„Oz Wielki i Potężny” – fantasy, przygodowy

15 marca

Kinowe nowości w marcu – co warto obejrzeć?

„Baczyński”to autorskie kino młodego reżysera, które wymyka z kanonu postrzegania dzieł filmowych. Obraz należy do grupy obrazów nieoczywistych, których nie można zamknąć w ramy jednej poprawnej interpretacji oraz grupy obrazów przedstawiających nurt dynamiki zmian zachodzących w sztuce audiowizualnej.

Produkcja przedstawia wartości, które powinny być omawiane i przemyślane przez każdego człowieka, przy czym jest interesujący dla wymagającego współczesnego filmowego odbiorcy. „Baczyński” to mieszanka poezji, historii Powstania Warszawskiego, wyborów młodych ludzi oraz miłości od pierwszego wejrzenia.

Reżyser, Kordian Piwowarski jest absolwentem Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi oraz synem reżysera Radosława Piwowarskiego. Kordian, przedstawiciel młodszego pokolenia rodziny Piwowarskich doskonale wie, jak dotrzeć do szerokiej publiczności – jest reżyserem seriali TVP2, był asystentem Andrzeja Wajdy podczas powstawania filmu „Katyń”.

 • Gatunek: biograficzny, poetycki
 • Reżyseria i scenariusz: Kordian Piwowarski
 • Obsada: Mateusz Kościukiewicz, Katarzyna Zawadzka, Ewa Telega, Marta Klubowicz, Daniel Dobkowski, Mateusz Fedorczyk, Krzysztof Hanke, Łukasz Kominek

„Sąsiedzkie dźwięki” – dramat, thriller
„Polowanie” – dramat
„Miłość. Film Sławomira Fabickiego” – dramat obyczajowy
„Żyła sobie baba” – dramat
„Władza” – kryminał, thriller, polityczny
„Violeta poszła do nieba” – biograficzna
„Złodziej tożsamości” – komedia kryminalna
„Będziesz legendą, człowieku” – dokumentalny, sportowy
„Jack pogromca olbrzymów” – fantasy, przygodowy

22 marca

Kinowe nowości w marcu – co warto obejrzeć?

Przerażona Nell Sweetzer, która padłą ofiarą amnezji i nie pamięta dramatycznych wydarzeń z ostatnich miesięcy. zostaje znaleziona na pustkowiach Luizjany.

Po powrocie do Nowego Orleanu Nell stara się ułożyć sobie życie, niestety nie uda jej się to. Zła moc, która opętała główną bohaterkę wraca z kolejnym, diabolicznych planem. Ostatni egzorcyzm okazał się początkiem koszmaru, który wykracza poza granice ludzkiej wyobraźni.

 • Gatunek: horror
 • Reżyseria: Ed Gass-Donnelly
 • Scenariusz: Damien Chazelle, Ed Gass-Donnelly
 • Obsada: Ashley Bell, Spencer Treat Clerk, Judd Lormand, Muse Watson, Julia Garner, David Jensen, Tarra Riggs, Louis Herthum

„Wspaniała” – komedia
„Reality” – dramat, komedia
„Madryt 1987” – dramat

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika