Korea Północna. "Dzieci złego państwa" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 1.02.2014
Film / Świat / Wideo | Autor: Redakcja

Korea Północna. „Dzieci złego państwa”

„Dzieci traktowane są tu jak pasożyty” – to jedno z bardziej wstrząsających zdań, padających z ust lektora. Niestety jest ono prawdziwe…

Korea Północna. "Dzieci złego państwa"

to twór kuriozalny i okrutny – państwo, którego obywatele żyją jakby w innym świecie, w całkowitej izolacji i w pełnej iluzji, karmieni nachalną propagandą, poddawani ciągłej inwigilacji, śledzeni na każdym kroku oraz zagrożeni bezlitosnymi represjami w razie najmniejszej formy nieposłuszeństwa.

Komunistycznie bardzo pieczołowicie dbają, by prawda o ich kraju nie docierała za granicę. Przyjezdnym pokazuje się wyłącznie fasadę – pełen pomników i monumentalnych budowli Phenian.

W tym samym państwie żyją setki bezdomnych, głodujących oraz pozostawionych bez jakiejkolwiek opieki dzieci, których rodzice zmarli, zostali zamknięci w obozach karnych lub zamordowani. Świat o ich tragicznym losie dowiedział się dzięki północnokoreańskiemu opozycjoniście (posługującemu się pseudonimem Ahn Chol), który z narażeniem własnego życia za pomocą ukrytej filmuje zbrodnicze oblicze Korei Północnej a następnie przemyca nagrania do Chin nielegalnie przekraczając granicę”.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika