Arytmia uczuć, czyli miłości Janusza Leona Wiśniewskiego wyznane Dorocie Wellman | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.07.2013

Arytmia uczuć, czyli miłości Janusza Leona Wiśniewskiego wyznane Dorocie Wellman

„Pewnego dnia pewna kobieta zadała pewnemu mężczyźnie pytanie” i usłyszała historię z uczuciami w tle. Począwszy od momentów wyboru szkoły i długich rozłąkach, poprzez miłości do płci przeciwnej, aż przemyślenia o ludziach i ich relacjach.

Arytmia uczuć, czyli miłości Janusza Leona Wiśniewskiego wyznane Dorocie WellmanWielostronicowy, momentami bardzo intymny przepełniony rzadko pojawiającymi się pytaniami, na które odpowiada naukowiec o duszy literata. Choć to nauka jest żoną, a literatura kochanką.

„Arytmia uczuć” to książka dla tych rozpoczynających swoją literacką przygodę wraz z Januszem L. Wiśniewskim, ale i dla tych ciekawych kim jest naukowiec i literat oraz czemu właśnie tak postrzega świat i relacje międzyludzkie.

„Nauka spowszechniała już w moim życiu, natomiast pojawiła się literatura, która mnie fascynowała, bo ciągle nie wiedziałem, co się będzie dalej działo.”

Janusz Leon Wiśniewski (ur. 18 sierpnia 1954 w Toruniu) – naukowiec i pisarz polski, magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), doktor informatyki (Politechnika Warszawska), doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka).

Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 powieścią „S@motność w sieci”, na podstawie której powstał film oraz serial telewizyjny wyprodukowany przez TVP. Kinowa premiera filmu odbyła się 7 września 2006 roku w Warszawie. Film na nośniku DVD dostępny w Polsce od 5 grudnia 2006 roku.

Jest także stałym felietonistą miesięcznika Pani. Książki: Intymna teoria względności, Molekuły emocji, Sceny z życia za ścianą, Zbliżenia, Ukrwienia oraz Moja bliskość największa są zbiorami tekstów drukowanych na łamach tego czasopisma. Został uhonorowany w Alei Gwiazd w swym rodzinnym mieście Toruniu (gdzie się uczył i mieszkał) i gdzie na Rynku Staromiejskim odsłonił czwartą z serii „Katarzynek” – podpisów słynnych torunian.

7 listopada nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się książka Miłość oraz inne dysonanse.

Dorota Wellman z domu Owczuk (ur. 2 marca 1961 w Warszawie) – polska dziennikarka, prezenterka i producentka programów telewizyjnych i radiowych.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika