Biesiada literacka z Andrzejem Strzeleckim | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.10.2016

Biesiada literacka z Andrzejem Strzeleckim

Zapraszamy na kolejną odsłonę Biesiady Literackiej, której gościem będzie tym razem Andrzej Strzelecki: aktor, reżyser, pedagog, profesor i Akademii Teatralnej w Warszawie. Miłośnikom seriali doskonale znany z Klanu, wielbicielom teatru z niezliczonych reżyserii przedstawień muzycznych, czytelnikom z kart książki „Człowiek z parawanem”.

strzelecki

Rozmowa o książce „Człowiek z parawanem”
Książka jest swego rodzaju wywiadem, lub można by rzec dokładniej – monologiem, w której autor opowiada zabawne historie i gagi, przy czytaniu których można się nieźle bawić lub powiem więcej „chichotać”.

Aktor pisze o sobie, że nigdy nie marzył o tym, by zostać aktorem, wręcz nie przepadał za teatrem. Śmieszył go dorosły mężczyzna wymalowany szminką, do tego w rajtuzach, który trzymając w rękach kawałek deseczki, zastanawiał się nad marnością świata.

W telenoweli „Klan” od stu lat gra lekarza – ginekologa, gdzie w gabinecie stoi parawan i jak twierdzi p. Andrzej nigdy nie odebrał żadnego porodu, ani na planie filmowym, ani w realnym życiu. Łudzi się tym, że grając „lekarza-pierdołę”, daje widzom choć trochę uśmiechu, przynosząc oddech ciężkim dniu.

Autor w swej książce udostępnia także zdjęcia ze swojego prywatnego albumu, np. ze Zbyszkiem Wodeckim w koreańskiej knajpie, gdzie p. Andrzej zastanawiał się nad tym, że gdy inni gubią włosy, Zbyszkowi z wiekiem czupryna gęstnieje. Również jest wspólne zdjęcie kwartetu Rampa, gdzie razem spędzili kawał wspólnego życia zawodowego i nie tylko, oraz zdjęcie przy jubileuszowym torcie Fundacji Ewy Błaszczyk, gdzie p. Andrzej był zaproszony.

Książka wydana w przepięknej, twardej oprawie, szyta zawiera 330 stron i 18 rozdziałów, które czyta się z wielką satysfakcją i przyjemnością, a przy tym świetnie się bawiąc. Autor książki ma do siebie wiele dystansu i autoironii, dlatego nie powinni czytać tej książki ludzie, którzy pozbawieni są poczucia humoru, bo mogą p. Andrzeja wziąć na serio, a sam autor pewnie by tego nie chciał. Zapraszamy do „biesiadowania” z autorem i jego dziełem.

„BIESIADA LITERACKA”
z Panem Andrzejem Strzeleckim
w dniach 13-16 października 2016

 • 13 października – czwartek:
  Gdańsk – godz. 17.30 Filia Biblioteki Wojewódzkiej ul. Azaliowa 18
 • 14 października – piątek:
  Reda – godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna ul. Derdowskiego 3
  Wejherowo – godz. 19.00 Wejherowskie Centrum Kultury ul. Sobieskiego 255
 • 15 października – sobota:
  Gdynia – godz. 12.00 Gdyńskie Centrum Filmowe – Galeria Księgarni ul. Pl. Grunwaldzki 2
  Pruszcz Gdański godz. 18.00 Miejska Biblioteka Publiczna ul. Wojska Polskiego 34
 • 16 października – niedziela:
  Gdynia godz. 12.00 Klub Riwiera Zawiszy Czarnego 1
  Rumia godz. 17.00 Dom Kultury w Rumi ul. Pomorska 11

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika