Kultowy Polonez Coupe przyjedzie do Pruszcza Gdańskiego | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.03.2014

Kultowy Polonez Coupe przyjedzie do Pruszcza Gdańskiego

Słynna PRL-owska limuzyna, na bazie przedłużonego Fiata 125p, kultowy Polonez Coupe, a także replika taksówki z filmu „Zmiennicy”. W najbliższą sobotę o godzinie 16.00, w Pruszczu Gdańskim pojawią się wraz ze swoimi – często bardzo unikatowymi pojazdami, miłośnicy pojazdów rodem z Żerańskiej FSO.

polonezcoupe

Polonez Coupe. (Fot. Adam Fleks)

Przed nami pierwszy tegoroczny zlot klubu FSO Pomorze, zrzeszającego miłośników samochodów „Made In Poland” –

Aktualnie pod szyldem FSO Pomorze działa ponad 250 osób, w większości z Trójmiasta i okolic. W ich garażach znajdziemy prawdziwe białe kruki, takie Polonez Coupé, którego prototyp powstał w 1975 roku we Włoszech. Auto wyprodukowano w niewielkiej, informacyjnej serii 40 sztuk.

Kolejną rzadkością w zbiorach jest przedłużony 125p. Auto powstało w bardzo krótkiej serii w w Falenicy. Ze 100 egzemplarzy do dziś przetrwały zaledwie trzy.

Oba samochody, a także wiele innych ciekawych pojazdów, które opuściły bramy FSO i FSM, pojawią się w sobotę 15 marca, o godzinie 16, na Faktorii w Pruszczu Gdańskim.

Autor

- publicysta Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika