Motopozytywni. Weź udział w darmowym szkoleniu i umiejętnie udzielaj pomocy przedmedycznej! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 20.04.2015

Motopozytywni. Weź udział w darmowym szkoleniu i umiejętnie udzielaj pomocy przedmedycznej!

Rozpoczyna się sezon motocyklowy, a miłośnicy dwóch kółek mają szansę lepiej się do niego przygotować. Okazją jest darmowe szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, realizowane w ramach kampanii MOTOPOZYTYWNI, które rusza już 23 kwietnia.

Motopozytywni_plakat_2015– Zdecydowana większość motocyklistów respektuje zarówno przepisy, jak i zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dla nich najważniejsza jest przyjemność jaką czerpią z jazdy na swoich maszynach niż wygłupy, które nierzadko kosztują ludzkie – twierdzi Joanna Skrent z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku. – Warto zatem kreować ten pozytywny wizerunek i podkreślać, że większość motocyklistów, to osoby świadome potencjalnych zagrożeń oraz ich konsekwencji, więc same jeżdżą z rozwagą.

Jazda motocyklem wymaga umiejętności prowadzenia, ponieważ w razie wypadku motocyklista narażony jest na bardzo poważne obrażenia ciała. W zderzeniu z samochodem nie ma szans – chroni go jedynie kask, który w wielu przypadkach okazuje się niewystarczający. Dlatego organizatorzy szkolenia kładą szczególny nacisk na część praktyczną dotyczącą podniesienia umiejętności jazdy oraz udzielania pierwszej pomocy, która zwiększy motocyklistów, pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Szkolenie realizowane będzie w trzech etapach, pierwsze zaplanowano na 23 kwietnia. Ostatni etap, to szkolenie EFR obejmujące również część praktyczną.

W ramach poszczególnych etapów poza zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa na drogach,
o których mówić będą przedstawiciele Policji, szkolenie wzbogacone będzie o teoretyczne aspekty jazdy motocyklem, gdzie instrukcji udzielał będzie sam Tomasz Kulik, jeden z najlepszych instruktorów jazdy na dwóch kółkach.

Zgłoszenia do udziału w szkoleniach należy przesyłać do dnia 21 kwietnia 2015 na adres: biuro@brd.org.pl

Szczegółowy program szkolenia

23 kwietnia 2015
Sala 209 – Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej – ul. Polna 16/20, Sopot

 • 16.00 – Rejestracja uczestników
 • 16.30 – ruchu drogowego – ogólne zagadnienia – Przedstawiciel Policji
 • 17.00 -Motocyklista w prawie o ruchu drogowym.
 • 17.30 – Podstawy prawne udzielania pierwszej pomocy – Ratownik Medyczny
  Sprawdzenie stanu osoby poszkodowanej.
  Procedura wezwania służb ratunkowych.
  Udzielanie pierwszej pomocy adekwatne do stanu osoby poszkodowanej.
  Jak ściągnąć kask rannemu motocykliście?
 • 19.00- Technika jazdy motocyklem w rekreacji, sporcie i warunkach bojowych – różnice, korzyści i straty. – instruktor technik jazdy motocyklem

Szkolenie zostanie zakończone testem, na podstawie którego uczestnicy będą dopuszczeni do kolejnych etapów szkoleń.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>