Pojawił się pierwszy na świecie autobus napędzany biopaliwem z alg | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.07.2014

Pojawił się pierwszy na świecie autobus napędzany biopaliwem z alg

W Japonii pojawił się pierwszy na świecie autobus napędzany biopaliwem i już kursuje po mieście Fujisawa. Paliwo uzyskuje się z alg euglenowych, a opracował je zespół japońskich producentów samochodów ciężarowych Isuzu dla firmy Euglena.
autobus _na_biopaliwo
Autobus wykonuje 22 kursy dziennie. – Mamy nadzieję, że w ciągu czterech lat będziemy w stanie stworzyć technologię, która umożliwi korzystanie z biopaliw w 100%, dzisiaj jego udział wynosi zaledwie 1 % – powiedział rzecznik firmy Euglena.

Według planów do 2018 roku spółka chce stworzyć technologię, która umożliwi korzystanie z biopaliw bez większego obciążania silnika.

Dla pojazdów z silnikiem wysokoprężnym biopaliwo jest dzisiaj najlepszym substytutem benzyny i oleju napędowego. Jednak jego wadą jest zbyt wysokie obciążenie silnika. Jeśli ten ambitny projekt będzie realizowany, spółka będzie w stanie zaoferować na rynek nowy rodzaj biopaliwa, który łączy w sobie wszystkie zalety tego typu paliwa.

Przypomnijmy, firma Euglena po raz pierwszy na świecie sięgnęła po zielone algi euglena na skalę przemysłową. Algi zawierają w składzie substancje oleiste, które przyciągają uwagę naukowców – podaje RIA Novosti. Ponadto zawiera chlorofil, który posiada zdolność pochłaniania dwutlenku węgla.

Autor

- niezależny serwis informacyjno-publicystyczny.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika