Trwają testy nowego Porsche Cayenne | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 29.08.2017

Trwają testy nowego Porsche Cayenne

Trzecia generacja Porsche Cayenne czeka już w blokach startowych. Nowa odsłona cenionego modelu, który od 2002 roku do dziś znalazł ponad 760 tys. nabywców, przeszła serię skomplikowanych i wymagających testów na całym świecie.

Aby zagwarantować, że nowy SUV spełnia najwyższe wymogi jakości ustanowione przez Porsche, próby przeprowadzano w ekstremalnych warunkach, w temperaturach wahających od -45 do +50 stopni Celsjusza. Łącznie prototypy i przedseryjne egzemplarze nowego Cayenne pokonały dystans 4,4 mln km.

Światowa premiera nowego Porsche Cayenne odbędzie się 29 sierpnia 2017 r. Samochód jest całkowicie nową konstrukcją. napędowy i jezdny, a także koncepcje obsługi i wyświetlania informacji przeprojektowano w celu dalszego poszerzenia rozpiętości pomiędzy sportowym a komfortowym charakterem.

Głównym celem drobiazgowego procesu testowania jest uzyskanie perfekcyjnej równowagi działania poszczególnych komponentów – niektórych opracowanych specjalnie dla nowej generacji Cayenne (wewnętrzne oznaczenie E3). Proces ten rozpoczął się w 2014 roku od elementów nośnych, i trwa do dziś, z wykorzystaniem prototypów oraz egzemplarzy przedseryjnych.

Mimo że symulacje komputerowe są coraz precyzyjniejsze, testowanie w rzeczywistych warunkach wciąż ma dla Porsche istotne znaczenie – i stanowi ostateczny egzamin dla każdego nowego modelu opracowanego przez producenta sportowych samochodów ze Stuttgartu.

Czytaj dalej…

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Konrad pisze:

    Ten model wygląda jak Kia Sportage po liftingu.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>