Były wiceprezes Grupy Lotos z PiS aresztowany. Grozi mu nawet 15 lat więzienia | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 24.07.2018

Były wiceprezes Grupy Lotos z PiS aresztowany. Grozi mu nawet 15 lat więzienia

Przemysław M. – były wiceprezes Grupy Lotos, do niedawna członek PiS – został aresztowany. Chodzi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała wyłudzić VAT na kwotę 7 mln zł.

Przemysław M. to przedsiębiorca, samorządowy, harcerz. Od 2001 roku należał do Prawa i Sprawiedliwości. Był radnym miasta Sopotu i radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego (2010–2014) z ramienia tej partii.

Od maja do grudnia 2016 był wiceprezesem zarządu Grupy Lotos SA. Był także sekretarzem rady nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA, a do momentu zatrzymania także członkiem rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku.

18 lipca 2018 został zatrzymany przez i CBA w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała wyłudzić VAT na kwotę 7 mln zł. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Sąd uzasadnił zastosowanie aresztu zagrożeniem wysoką karą za zarzucane przestępstwa (od 3 do 15 lat pozbawienia wolności) oraz obawą matactwa.

Po zatrzymaniu Przemysław M. został wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika