Demaskatorska publikacja pt. „Państwo Platformy” | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.01.2016

Demaskatorska publikacja pt. „Państwo Platformy”

Zapewne przypadek sprawił, ze koniec rządów Platformy zbiegł się także w czasie z wydaniem książki „ Platformy”, której jednym z Autorów jest profesor Andrzej Zybertowicz. Autorzy owej niezwykle ciekawej pracy (złośliwie !) wzięli oceny ówczesnej rzeczywistości z prorządowych mediów (Gazeta Wyborcza, Newsweek, Polityka, TVN) konfrontując je z „twardymi danymi” – okazało się, że obie wersje mają się nijak do siebie!

panstwo-platformyZdumieni Autorzy zaprosili do krytycznej (!) dyskusji nad swoją pracą czołowe „platformiane” autorytety, zachęcając, by w ramach owej dyskusji publicznie bronili tez na co dzień wypowiadanych na użytek… ludu tez – bezskutecznie ! NIKT z zaproszonych nie znalazł czasu ani ochoty by wziąć udział w takiej debacie… Wielka szkoda !

Sam bardzo chętnie posłuchałbym wyjaśnień, DLACZEGO warunki najbardziej lukratywnych przetargów państwowych ogłaszanych przez ową wesołą ekipę były formułowane w sposób, wykluczający zwycięstwo w nich polskich firm.

Posłużę się tu przykładem „budowlanki”, gdzie zagraniczna firma po wygraniu przetargu najmuje sobie do jego realizacji „tubylców” naturalnie za znacznie mniejsze pieniądze, którym zresztą w końcowym efekcie także nie płaci …

Autor

- dziennikarz. Od 1976 roku jego publikacje ukazywały w Dzienniku Bałtyckim, Głosie Wybrzeża, Kurierze Gdyńskim, Gazecie Gdyńskiej. Ostatnio publikował w Dzienniku Trybuna oraz na portalu Głos Gdyni. Jest autorem przeszło pięćdziesięciu autorskich programów telewizyjnych "Weekendowy magazyn szachowy " zrealizowanych w TV Szelsat w latach 1999 - 2000 oraz programów publicystycznych "Krótko i na temat" w TV Gdynia w 2001 roku.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>