Niesiołowski porównuje aktualną sytuację do czasów stanu wojennego | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.03.2016

Niesiołowski porównuje aktualną sytuację do czasów stanu wojennego

Wielce szanowny pan poseł Stefan Niesiołowski uprzejmy był stwierdzić w telewizji, że nasze obecne czasy niczym nie różnią się od tych najbardziej mrocznych czasów stanu wojennego.

Stefan Niesiołowski

Powiedział to posługując się przykładem „masowo zwalnianych pracowników telewizji”. Aktualne zmiany kadrowe porównał z okresem weryfikacji, jaką przeprowadziły w telewizji władze stanu wojennego.

Przyznam, że słowa pana posła stanowiły pewną, nie powiem, że najbardziej chlubną, ale jednak satysfakcję. Bo oto okazuje się, że to, co robią władze dwadzieścia pięć lat wielkim zwycięstwie społeczeństwa nad „komunistyczną tyranią” niczym się od tamtej tyranii nie różni.

Zdaniem pana posła historia zatoczyła koło. Podzielam ten pogląd. Różnimy się z panem posłem tylko w ocenie tego, kiedy krąg historii został zamknięty. Ja uważam, że znacznie wcześniej. Przecież pamiętamy, że podobne do obecnych zmiany w mediach przeprowadzały także władze poprzednio rządzącej koalicji. O ile pamiętam, była to Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. I robiła to jakieś osiem lat temu. Wcale nie mniej sprawnie jak dziś Prawo i Sprawiedliwość.

Tak więc panie pośle, zgadzamy się co do tego, że od dłuższego czasu w Polsce działają raczej nieudolnie naśladujące Polską Zjednoczoną Partię Robotniczą. Może słynne hasło Mieczysława Rakowskiego: sztandar wyprowadzić powinno zabrzmieć: sztandar w nowe ręce – przekazać! Mam wrażenie, że oprócz pana, który w dość nieostrożnych słowach to przyznał w dniu dzisiejszym (14.03.2016), jedynie Paweł to zauważył. I też głośno powiedział.

Autor

- publicysta, komentator i felietonista.

Wyświetlono 3 komentarze
Napisano
  1. 67u pisze:

    A pan Niesiołowski teraz robi za TW „Bolka” współczesnych czasów ?

  2. polak pisze:

    Leczcie go jak nie chce za swoje

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika