Ruchu Palikota ich rozczarował - idą do SLD. Czy to koniec pomorskich struktur Ruchu Palikota? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.03.2012

Ruchu Palikota ich rozczarował – idą do SLD

Pomorscy działacze Ruchu Palikota odchodzą. Czy to koniec pomorskich struktur partii?

Towarzyszyli Januszowi Palikotowi od początku budowania nowej partii. Organizowali struktury w województwie pomorskim. Wierzyli w ideę nowoczesnego państwa i nowej jakości w polityce. Dziś rozczarowani odchodzą do konkurencyjnego SLD. Mowa o pomorskich działaczach Ruchu Palikota.

Agnieszka Gądek i Leszek Korzeniowski wspólnie z Januszem Palikotem - (fot. leszekkorzeniowski.pl)

– Ci ludzie naprawdę wierzyli w to, co przedstawiał im Janusz Palikot – mówi jeden z byłych działaczy partii. – Byli bardzo zaangażowani w kampanię wyborczą, jeździli po regionie, później od podstaw budowali struktury partii.

Część z działaczy RP znalazło się na wysokich miejscach na listach do Sejmu. Jednak z Gdańska mandat poselski zdobył jedynie startujący z „jedynki” Piotr Bauć, z Gdyni zaś jedynie lider tamtejszej listy – Robert Biedroń.

– Po wyborach działali w partii dalej, ale coraz bardziej czuli, że są jedynie narzędziami wykorzystywanymi przez Palikota, a faktycznie niewiele mogą zdziałać – mówi jeden z byłych działaczy Ruchu Palikota.

Z Ruchu Palikota oficjalnie odeszło już 5 osób. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jest ich ponad 100 z czego 40 osób miało już przejść do SLD.

Wśród rozczarowanych jest m.in. Agnieszka Gądek – była dyrektor biura partii w Gdańsku, która bez powodzenia startowała do Sejmu z 2 miejsca na gdańskiej liście.

Do SLD przeszli także Leszek Korzeniowski (były wiceprzewodniczący okręgu gdańskiego RP), Mieczysław Nowak (szef sztabu wyborczego), Artur Grodziski (przewodniczący klubu RP w Chojnicach), Zbigniew Golonko (były szef klubu w Chojnicach) oraz Jerzy Tarasiewicz.

Wraz z odejściem działaczy, przestała działać także strona internetowa pomorskich struktur Ruchu Palikota: http://www.rp.pomorskie.pl

Czy SLD spełni oczekiwania byłych działaczy partii Palikota? Leszek Miller, szef Sojuszu zapewniał, że tak, zachęcając jednocześnie kolejnych działaczy do wstępowania w szeregi własnej partii.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>