Bardzo tajne państwo | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.02.2015

Bardzo tajne państwo

Dziś przywołam trzy bardzo tajne rzeczy z całego arsenału bardzo tajnych spraw mojego państwa.

wiezienie

Tajny raport

Bardzo tajny raport (nie, nie z likwidacji WSI). Bardzo tajny raport z kontroli, jaka na zlecenie ówczesnego premiera, historyka z wykształcenia, pana Donalda Tuska, została przeprowadzona w ZUS. (Przynajmniej, o ile pamiętam, pan mówił, że taka kontrola realizowana jest na jego zlecenie). Interesujące jest, co się naprawdę dzieje w tej „pieniężnożernej” instytucji, że wspomniany raport został przez „panapremierową” kancelarię utajniony i taki pozostaje do tej chwili. I jak się ma do tego niedawna dymisja szefa wspomnianego -u. Jaka to informacja, nieostrożnie zawarta w tym raporcie, godzić może w dobre imię Rzeczpospolitej? Tuszę, że czas pokaże.

Brunon K.

Jak tam przebiega realizacja procesu głównego terrorysty w historii wolnej, samorządnej i niezależnej Rzeczpospolitej, niejakiego Brunona K., jak kwiecień. Czas płynie, ordery na piersiach funkcjonariuszy tajnych, a nawet bardzo tajnych służb zdążyła już pokryć patyna, ludziska pozapominały, że Brunon K. jak kwiecień chciał przy pomocy saletry (powszechnie stosowany nawóz) wysadzić Sejm, i pewnie jeszcze pół Polski. Na byli tacy, którzy wykazali się czujnością godną niemal czekistowską i sprawa znalazła swój finał. To znaczy jeszcze chyba nie znalazła, ale jest tajna i nikt nie może tak do końca wiedzieć, jak ona wygląda.

Sowa i Przyjaciele

Jak tam tajna sprawa pokrzywdzonych ministrów i innych ważnych funkcjonariuszy państwa, którzy zostali zdradziecko podsłuchani i nagrani przez grupę kelnerów z warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele, gdy spokojnie wcinali byle jakie żarełko za swoje, prywatne „środki”. Czy pokrzywdzeni mają szanse na uzyskanie od państwa (i sprawców) jakiegoś godziwego zadośćuczynienia? Czy w tej bulwersującej i bardzo tajnej sprawie dziennikarze z redakcji popularnego tygodnika, którzy brutalną siłą utrudniali funkcjonariuszom państwa realizowanie ich tajnych zadań zostali już postawieni przed sądem i skazani na słuszne, wysokie wyroki. Czy może szersza informacja na ten temat może także zagrozić bezpieczeństwu Rzeczpospolitej, zwłaszcza w sytuacji zagrożeń zbliżających się do naszych granic ze wschodu?

Tajnych spraw w Polsce jest znacznie więcej. Ale „słowo się rzekło, kobyłka u płota”. Miały być trzy, to są trzy.

A Wy, drodzy Czytelnicy, spróbujcie przewidzieć dalsze scenariusze rozwoju tych trzech tajnych, bardzo tajnych spraw.

Autor

- publicysta, komentator i felietonista.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Noi zapomniał pan panie Xawery o tajnym śledztwie katastrofy w Smoleńsku. Komus chyba zależy by tak ważna sprawa wygasła, ważna ze względów dziejowych. W normalnym kraju daje się publice choc zarys przyczyn i tłumaczenie na szczeblu rządowym, w tym kraju normalnosc to nienormalnosc i tajnosc.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika