Czy należy bojkotować niemieckie sklepy? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.02.2022

Czy należy bojkotować niemieckie sklepy?

W związku z kontrowersyjną postawą Niemiec wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę, coraz poważniej myślą o bojkocie największych niemieckich sieci handlowych – wynika z komentarzy pojawiających się na portalach społecznościowych.

fot. Gazeta Bałtycka

W wyniku swoistej niechęci niemieckiego rządu do nakładania sankcji na Rosję za zbrojny atak na Ukrainę, Gazeta Bałtycka postanowiła zapytać internautów, czy nie należałoby objąć bojkotem niemieckich sieci handlowych, które w Polsce zajmują dominującą pozycję na rynku. Pomysł bojkotu pojawił się po raz pierwszy wśród kilku naszych Czytelników, którzy dowodzili, że w ten sposób można dać Niemcom jasny sygnał naszego sprzeciwu wobec postawy rządu niemieckiego, który zdaniem wielu, dziś jawi się jako jeden z ważnych sojuszników Putina i który ponad Ukraińców przedkłada interesy, szczególnie gazowe umowy z Rosją.

Okazuje się, że sporo internautów opowiada się za bojkotem największej niemieckiej sieci handlowej w Polsce – Lidl. Zdają sobie sprawę, że niemieckich marek jest więcej, jednak – jak sugerują – aby mocno zaznaczyć sprzeciw, należy skoncentrować się na jednym szyldzie. – Wiem, że mamy dużo niemieckiego kapitału, ale wszystkich sklepów zbojkotować się nie da, dlatego sądzę, że Lidl jako bardzo popularny, powinien dla przykładu zostać ukarany, bo to, co robi rząd niemiecki w sprawie Ukrainy jest wielkim skandalem – napisał do nas pan Dominik, internauta.

Faktycznie, poza Lidlem w Polsce mamy takie niemieckie marki jak: Aldi, Deichmann (sieć obuwnicza), Douglas (perfumeria), Edeka (sieć handlowa), Globus (sieć handlowa), Kaufland, Kik, Media Markt, Obi, Plus (sieć handlowa), Rossmann, Saturn, Schlecker (sieć drogeryjna) i Tchibo (sieć spożywcza).

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 4 komentarze
Napisano
  1. Anonim pisze:

    Powinnismy zebrac 5000 helmow i zlozyc je w Konsulacie Niemiec aby Pan Olaf Scholz nie byl stratny.

  2. Marek pisze:

    Trzeba bojkotować wszystkie niemieckie marki. Dla mnie najbardziej znane to Lidl, Deichmann (sieć obuwnicza), Kaufland, Media Markt, Obi, Plus (sieć handlowa), Rossmann i Tchibo (sieć spożywcza).

  3. Anonim pisze:

    Czołem komuchy z bandyckiej

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>