Fizycy i fizjolodzy udowadniają: Śmierci nie ma!!! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.12.2013

Fizycy i fizjolodzy udowadniają: Śmierci nie ma!!!

W Stanach Zjednoczonych opublikowano książkę: „Biocentryzm: życie i świadomość, klucz do zrozumienia prawdziwej natury Wszechświata”. Wiadomość o niej poruszyła internet, ponieważ autor, Robert Lanza zapewnia w niej, że życie nie kończy się wraz ze śmiercią ciała, ale nadal trwa i to wiecznie.

Fizycy i fizjolodzy udowadniają: Śmierci nie ma !!!

Robert Lanza – to specjalista w zakresie medycyny regeneracyjnej oraz dyrektor naukowy firmy Advanced Cell Technology. Wcześniej był znany z badań w dziedzinie komórek macierzystych, a na swoim koncie ma kilka udanych eksperymentów z klonowaniem zagrożonych gatunków zwierząt.

Kilka lat temu naukowiec zainteresował się fizyką, mechaniką kwantową i astrofizyką, z tej mieszanki narodziła się teoria biocentryzmu, której twórcą został profesor Lanza. Według jego teorii śmierci nie ma, jest tylko złudzeniem, które pojawia się w umysłach ludzi. To złudzenie powstaje dlatego, że człowiek utożsamia się z ciałem. Wie, że prędzej czy później umrze, a wraz z nim umrze i człowiek.

Robert Lanza

Robert Lanza. (Foto: Wikipedia)

Według Lanza, świadomość ludzka nie umiera, ona istnieje poza czasem i przestrzenią. Może być wszędzie, w ludzkim ciele, jak i poza nim. To się dobrze wpisuje w podstawy mechaniki kwantowej, zgodnie z którą pewne cząstki mogą być tu i tam…niektóre nawet w pewnych wydarzeniach mogą mieć kilka opcji rozwoju.

Lanza wierzy w istnienie wielu wszechświatów. W nich realizowane są wszystkie możliwe scenariusze. W jednym wszechświecie, jest martwe, a drugim nadal żyje, pochłania świadomość, która przedostała się do tego wszechświata. Innymi słowy, umierający przenosi się przez ten sam nie do piekła lub nieba, a zostaje w tym samym świecie, w którym żył, ale – znowu żyje. I tak do nieskończoności .

Ta wysoce kontrowersyjna teoria Lanza ma swoich zwolenników nie tylko wśród zwykłych śmiertelników, chcących żyć wiecznie, ale i wśród naukowców. To są ci fizycy i astrofizycy, którzy rozważają o równoległych wszechświatach. Multiverse (multi-wszechświat), tak nazywa się naukowa koncepcja, której oni bronią. I zapewniają, że nie istnieją żadne prawa fizyczne, które by uniemożliwiały istnienie równoległych wszechświatów.

Jako pierwszy powiedział o nich pisarz science-fiction, Herbert Wells w opowiadaniu „Drzwi w ścianie” (The door in the wall), 62 lata później jego ideę rozwinął absolwent Princeton University – Hugh Everett. Jak twierdził, każda chwila w wszechświecie dzieli się na niezliczone podobne, a te „nowonarodzone” znowu dzielą się w ten sam sposób. W niektórych z tych światów ty istniejesz . W jednym -czytasz ten artykuł, w innym – siedzisz przed telewizorem. Impulsem dla rozmnażania tych światów są nasze działania – wyjaśniał Everett. – Chcemy dokonać jakiegoś wyboru i już w jednej chwili z jednego wszechświata powstają dwa z różnymi wersjami losu.

W 1980 opracował teorię wielości wszechświata Andrei Linde – profesor z Uniwersytetu w Stanfordzie. – Kosmos – mówił Linde – składa się z licznych rozdwajających się kul, a te dają z kolei podstawę takim samym kulom, które rozdzielają się w jeszcze większą ilość i tak w nieskończoność… W przestrzeni są oddalone od siebie. I nie czują swojej obecności, ale są – częścią tego samego fizycznego świata.

O tym, że nasz wszechświat nie jest jedyny, świadczą dane, które uzyskano za pomocą teleskopu Plancka. Na ich podstawie naukowcy stworzyli dokładną mapę mikrofalowego promieniowania tła, pozostałego od momentu powstania naszego wszechświata. I zauważyli, że są w nim dziury i rozszerzone szczeliny.

Fizyk – Laura Mersini – z Uniwersytetu Houghton w Północnej Karolinie oraz jej koledzy twierdzą, że te nieprawidłowości na mapie mikrofalowego promieniowania tła są spowodowane przez fakt, że nasz wszechświat jest uzależniony od innych wokół. Dziury i szczeliny są efektem bezpośrednich ataków na nasz wszechświat przez sąsiednie wszechświaty.

A zatem innych wszechświatów, do których mogłaby w ramach nowej teorii, zwanej biocentryzmem, ulecieć ludzka dusza jest wiele. Ale czy ona istnieje? Czy jest dusza?

W istnienie nieśmiertelnej duszy nie ma wątpliwości profesor Stuart Hameroff z University of Arizona. Jeszcze w ubiegłym roku twierdził, że znalazł dowód na to, że ludzka świadomość nie znika po śmierci. Według Hameroffa, ludzki mózg – jest idealnym komputerem kwantowym, dusza lub świadomość – to zaś informacje zgromadzone na poziomie kwantowym. Ona może być przeniesiona po śmierci ciała, ponieważ informacja kwantowa naszej świadomości łączy się z całym wszechświatem i tam istnieje w nieskończoność. Biocentryzm Lanza dowodzi, że ulatuje ona do innego wszechświata i nie różni się od swoich odpowiedników.

Sir Roger Penrose – słynny brytyjski fizyk i matematyk z Oxfordu, również znajduje w naszym wszechświecie ślady jego kontaktu z innymi. Wspólnie z Hameroffem pracuje nad kwantową teorią świadomości. Obaj wierzą, że znaleźli nośniki świadomości – elementy, które gromadzą się przez całe ludzkie życie, a po śmierci ciała, dokądś ulatują. Znajdują się one w obrębie neuronów białka mikrotubul, które wcześniej pełniły skromną funkcję wewnątrzkomórkowych kanałów transportowych. Mikrotubule w swojej strukturze najlepiej nadają się na nośniki właściwości kwantowych w mózgu, ponieważ mogą one utrzymywać przez długi czas kwantową świadomość – czyli pracować jako elementy komputera kwantowego.

Podsumowując, w biocentryzmie Lanza nie ma nic nowego, o istnieniu życia pozagrobowego już długo mówi religia. Naukowcowi pozostaje więc pogodzić ją z własną koncepcją. Ale do dziś rola Boga w jego koncepcji nie jest widoczna.

Źródło: Komsomolska Prawda
Autor: Vladimir Lagovskij
Tłumaczenie: Zenon Lica

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 10 komentarzy
Napisano
 1. wicenigga pisze:

  „Źródło: Komsomolska Prawda” No to się porobiło :)) Marx w grobie się przewraca. Ze śmiechu. Przynajmniej Groucho.

 2. Tesa pisze:

  Wierzę,że jest inne życie. Widziałam we śnie przekaz Kogoś Kto zmarł. Najpierw po kilku tyg. przekazał mi ,że musi już odejść. W następnym widziałam Go jak szedł w z tłumem innych osób. Zawołałam po imieniu , odległość była znaczna , ale mnie nie słyszał.

  • Małgorzata pisze:

   To prawda. Kilkadziesiąt lat temu moja Babcia przyśniła mi się przekazując mi, że nic już nie potrzebuje z dotychczasowych potrzeb, ale istnieje…Kiedy zmarł mój Mąż, na moje zdziwienie, że skoro zmarł to czemu z nim rozmawiam (we śnie), odpowiedział z tajemniczym uśmiechem, że jest inaczej..Oni odchodzą.., ale jednocześnie istnieją..Tłumaczymy sobie, że żyjemy tymi wspomnieniami, ale..Chętnie przeczytałabym tę książkę:).

 3. Anonim pisze:

  Moj tato , po smierci ukazal mi sie we snie, a kiedy spytalam „ty zyjesz? dlaczego nas tak oszukales ze umarles?” odpowiedzial ze zyje, ze nie umarl.

 4. orator pisze:

  Zle rozumiecie tekst. Mowi do was po śmierci? Nie rozumiecie czym jest swiadomosc. Swiadomosc po śmierci istnieje, jednak nie myśli, nie mowi i nie objawia się. Swiadomosc bez nośnika, np człowieka, kota, robaka nie może ingerować w świat materialny.

 5. Waldek pisze:

  Polecam książki autora Amit Goswami oraz „Holograficzny Wszechświat” Michael Talbot. Zero indoktrynacji religijnej, czysta fizyka kwantowa podana w przystępny sposób od naukowców dla nie-naukowców.

 6. florea pisze:

  Ta teoria lanza brzmi nieźle, tylko teraz pytanie co z ludźmi niepełnosprawnymi? Jeśli rzeczywiście tak jest, że ludzka świadomość przenosi się do tego samego ciała w innym wszechświecie to ludzie chorzy i niepełnosprawni mają przejebane po całości

  • Par3n pisze:

   Taka osoba w innym wszechświecie może być sprawna bo np. nie doszło do wypadku (w którym stracił sprawność) lub po prostu urodził się bez tej niepełnosprawności.

   • Many pisze:

    Owszem… Lub jest swoista anomalia ciala, do ktorego nie trafila swiadomosc i istnieje sobie takie warzywko. Moj sasiad nie powiedzial ani slowa i po 30 latach zmarl… Byl niepelnosprawny. Skoro cialo nie posiada z powodu uposledzenia wlasnej woli a nawet kontroli nad soba wyglada jakby bylo wyzute ze swiadomosci. Przeciez pies nie ma swiadomosci i jego zycie jest tak jakby programem komputerowym, w ktorym pies moze podejmowac instynktownie dobrowolne decyzje…

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika