Gliński obwoźny. "Ciekawostka programu wędrownej trupy teatralnej" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.10.2013

Gliński obwoźny

Z kandydata na premiera Polski R1; stał się kandydatem na prezydenta Warszawy. Kto wie, może wkrótce będzie kandydatem na prezydenta Słupska albo Kędzierzyna-Koźla? W kolejce są jeszcze inne miasta. Profesor Gliński przypomina nieco ciekawostkę – specyficzną atrakcję programu artystycznego wędrownej trupy teatralnej.

Gliński obwoźny

Piotr Gliński tym razem w roli kucharza.

Dalsze eksploatowanie „projektu Gliński” to droga do świata szaleńców i drzwi bez klamek

Podczas ostatniej konferencji prasowej z udziałem Glińskiego w Warszawie – dziennikarz lokalnej Gazety Wyborczej zadał mu kilka konkretnych pytań dotyczących m.in. kosztów budowy obwodnicy. Odpowiedzi Glińskiego w sposób jednoznaczny pokazały, że nie ma on zielonego pojęcia o Warszawie! Nie zna liczb, nie zna sum, nie znam wydarzeń sprzed kilku lat i co najważniejsze – sprawił wrażenie jakby zupełnie nie miał pojęcia o zarządzaniu. Czuć było, że po prostu nie żyje sprawami stolicy. Starał się inteligentnie wybrnąć z kłopotliwej sytuacji, ale maska „prawdziwego warszawiaka” i „dobrego gospodarza” opadła.

Gliński z tabletu

Profesor Gliński stał się podręcznym narzędziem wykorzystywanym przez Jarosława Kaczyńskiego do kolejnej politycznej kampanii. To, co robi Kaczyński, przypomina aktywność wędrownej trupy teatralnej, która jeździ po kraju i pokazuje wciąż ten sam kiepski spektakl, w dodatku wciąż z tą samą obsadą aktorów-naturszczyków.

Co dalej z Glińskim? Był premierem z tabletu, dziś jest prezydentem Warszawy. Jutro może będzie prezydentem Słupska. A za tydzień? Może prezydentem Augustowa? Referenda w sprawie odwołania lokalnych władz odbędą się także w Międzyrzecu Podlaskim, Brzeszczu, Kędzierzynie-Koźlu i właśnie Augustowie.

A zatem panie Kaczyński! Panie Gliński! Kalendarz występów teatralnych wygląda interesująco. Kiedy i gdzie kolejny spektakl?

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika